clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

İkinci El Araba Satın Alma Rehberi

İkinci El Araba Satın Alma Rehberi

İkinci El Araba Satın Alma Rehberi

Kiralık Araç Satın Alma Rehberi

 

İkinci el bir araba satın almayı mı düşünüyorsunuz? Fiyatlar gerçek olamayacak kadar iyi görünebilir ve aracın sahibi tarafından nasıl bakım yapıldığı ve servis gördüğüne dair kaygılar vardır.

Uğrak filo Ankara araç kiralama şirketi filosunu yeni ve güncel tutmaktadır, bu yüzden eski otomobillerini bayilere ve yeni araçlara yer açmak için doğrudan tüketicilere satmaktadır.

 

İkinci el araba satın alma kılavuzumuzda;

artıları ve eksileriyle, nelere dikkat etmeniz gerektiğini ortaya koyuyoruz.

 

Kiralık araç satın almak için 6 neden

 

 • Sorunsuz Fiyatlandırma. Araç kiralama şirketleri, kullanılmış bir aracın fiyatını pazarlık yapmak için zaman kaybetmek istemiyorlar, bu yüzden sabit fiyatlar belirliyorlar.
 • Daha düşük fiyatlar. Araştırmalara göre, araç kiralama şirketleri genellikle kullanılmış araç satışlarından para kazanmak istemedikleri için araçlarını perakende fiyatlarının altında fiyatlandırıyorlar. Eski araçlardan biran önce kurtulmak istiyorlar.
 • Genç Arabalar. Bir araba galerisinde arabalar ortalama 4 yaşındadır. Kiralama şirketlerinden temin edilen arabalar genellikle 1-2 yaşındadır.
 • Kolay Satın Alma Süreci. Bir araba bayisinden satın aldığınızda, satın alma işlemi çoğunlukla uzun sürer. Kullanılmış bir kiralık araç satın almak ise daha kısa sürer.
 • Garantili Araçlar. Kiralama şirketleri genellikle 12 aylık / 12 bin km’lik satın aldıkları bir yıllık acil yol yardımı içermektedir. Satın alınacak aracın da garantisi olabilir.
 • İyi durumda araçlar. Kiralama şirketleri filolarına çok iyi bakmaktadır. Yerel araö kiralama ofisleri kendi bünyelerinde ya da güvendiği ustalara sahiptir ve arabalarını düzenli bakımdan geçirirler. Bu nedenle, bu son model araçlar genellikle çok iyi durumdadır.

 

Kiralık araç satın almanın olumsuz yönleri

 

 • Sınırlı Envanter. Büyük bir araba envanterine sahip olan bir otomobil bayiine kıyasla, bir kiralama şirketi sadece belirli otomobillerin seçkin markalarını ve modellerini bünyelerinde barındırırlar.

 

 • Katedilen Kilometre Ortalamanın Üstünde. Kullanılmış kiralıklar, aynı yaştaki diğer araçlardan daha fazla kilometre kullanılmış olma eğilimindedir. Genellikle aynı yaşta veya ortalama 24.000 km kullanılmış olan araba ile karşılaştırıldığında 2 yaşındaki bir kiralık araç 40.000 km kadardır.
 • Belirsiz Kaza Raporları. Kazalar için kaza kayıtları özel bir araç kadar kapsamlı değildir çünkü kiralama şirketleri kendi sigortalarına sahiptir ve her kaza için bir hak talebinde bulunmayabilir.
 • Olası Kötü Kullanım. İyi ve kötü sürücü faktörü vardır. Pek çok kimse; kiralık araçları hor kullanabilmektedir.

 

Kullanılmış Kiralık Araba Satın Almadan Önce 3 Adım

 • Uzunca test sürüşü yapın. Arabayı sürdüğünüz sırada, sıra dışı sesleri dinleyin ve aracın gövdesinde veya iç kısmında herhangi bir hasar var mı kontrol edin.
 • Aracın geçmişini kontrol et. Aracın bakım raporları için kiralama şirketinden bilgi alın ya da kendiniz edinin.
 • Satın alma öncesi denetimi. Güvenilir bir tamirciden arabanın muayenesini yapmasını isteyin. Sizin için biraz maliyetli olacak ancak bir muayene ile aracın gizli sorunları ortaya çıkarabilir.

 

Filomuzdan kiralık araç satın almak için ofisimizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz…