clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

İlk Kez Araba Kiralayacaklar İçin Öneriler

  • Ana Sayfa
  • İlk Kez Araba Kiralayacaklar İçin Öneriler
İlk Kez Araba Kiralayacaklar İçin Öneriler

İlk Kez Araba Kiralayacaklar İçin Öneriler

İlk kez bir araç kiralamak heyecan verici olabilir ancak aynı anda korkutucu da olabilir. Bir araç kiralama, seyahat ederken birçok olasılıkla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kaçınmak istediğiniz bazı püf noktaları vardır. Olumsuz bir maceraya atılmamanız için buradayız.

 

Yeni başlayanlar için araç kiralama rezervasyonu genelde daha çok tercih edilir. Tıpkı bir otel rezervasyonu ya da daha ucuz bir uçak bileti rezervasyonunda olduğu gibi araç kiralama rezervasyonu da aynı işlevi görür.

 

Bir Araba Kiralamadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Önemli Şey

 

25 yaşın altındakiler araç kiralama yapamamaktadır.

Bir ehliyet ve bir kredi kartına ihtiyacınız olacak. Ankara araç kiralama görevlisinin görmek isteyeceği ilk şey geçerli bir sürücü belgesi ve bir kredi kartıdır. Fotokopisi kesinlikle geçerli olmayacaktır. Ön ödemeli bir kredi kartı da işe yaramıyor. Bir banka kartıyla bir araba kiralamak mümkün olabilir ancak bazı zorluklar yaratması muhtemeldir.

Araba kiralama sigortası için fazladan ödeme yapabilirsiniz. Araç kiralama sözleşmesinin büyük bir kısmı, araç kaza geçirdiğinde ve hasar maliyetlerini karşılamaktan sorumlu olanlarla ilgili olarak geçerlidir. Bir araba kiralamadan önce, ödevinizi yapmalı ve kendi arabanızdaki araba sigortasının kiralık araçları kapsayıp kapsamadığını ve kredi kartınızın kiralık araçlar için kapsama alanını öğrenmelisiniz.

 

Ankara Ucuz Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

 

Araç kiralama söz konusu olduğunda, iyi bir anlaşma yapmanın birçok yolu vardır. Araç kiralama şirketleri, fiyatların arz ve talebe bağlı olarak her zaman yukarı ve aşağı gittiğini söylemenin süslü bir yolu olan dinamik fiyatlandırmayı kullanıyor. Bu şirketler ayrıca indirim ve avantajlar sunan promosyonlar ve kuponlar sunar.

Uğrak Filo’da, mümkün olan en iyi ücreti almanıza yardımcı oluruz. Ucuz bir araba kiralama için nasıl bir yol izlenir:

 

Uğrak Filo web sitesinde rezervasyon yapmak için size uygun aracı seçin. Gidiş-dönüş ya da tek yönlü olacağına karar verin. Fiyat teklifinizi seçin. Size en uygun fiyatları bulduğunuzda, hızlı işlem için bir rezervasyon kodu alacaksınız ardından sizinle hemen telefon ile iletişime geçip bilgilendireceğiz.

 

 

Kiralık Araç Alırken Ne Yapmalı?

 

Kimliğinizi, kredi kartınızı ve rezervasyon kodu numaranızı getirin. Kiralık araba şirketi, ehliyetinizi ve kredi kartınızı görmeyi isteyecektir.

Teslim alma ve geri dönüş zamanlarına ekstra ücret ödememek için özen göstermelisiniz. Kiralık araba rezervasyonları size tahsis edilen teslim süresi için garanti edilir.

Aracı muayene edin. Arabaya binmeden ve aracı sürmeden önce aracın dışını, camını ve iç kısmını kontrol edin. Bulduğunuz herhangi bir çizik veya diğer hasarların fotoğraflarını çekin ve kiralık araba şirketini ayrılmadan önce kaydetmesini isteyin.

Ekstra ya da gizli ücretlere dikkat edin.

 

Kiralık Aracınızı Nasıl Teslim Etmelisiniz?

 

İlk önce benzin deposunu doldurun. Kiralık araba şirketi, size aracı tam depo teslim ettiyse aynı yakıt seviyesi ile geri dönmeniz gerektiği anlamına gelir. Ankara araç kiralama şirketinin yakınlarında benzin istasyonu bulun. Eksik seviyeli yakıtla aracı teslim ettiğinizde yakıt ikmali ücretinin normalden daha yüksek olduğunu unutmayın.

Arabayı çalışma saatlerinde iade edin. Kiracı, günlük ücretlerden ve aracın durumu, ofis yeniden açılıncaya ve araç teslim edilene kadar sorumlu olduğundan aracı zamanında teslim edin.

Herhangi bir hasarı kaydedin.  Araç kiralama sırasında hasar görmüşse, araç kiralama şirketi bir Durum Değişikliği Raporu gerektirecektir. Fotoğraf çekiniz, böylece hasarın ne kadar kapsamlı olduğunu kanıtlayınız. Başka bir tarafın hasardan tamamen sorumlu olduğunu gösteren bir kaza raporunuz olmadığı sürece, kiralık araba şirketi hasardan sizi sorumlu tutacaktır.

Makbuz alın. Basılı veya e-posta ile gönderilirse, iade fişinin bir kopyası aracın belirli bir tarihte, zamanda, kilometre sayacı okumasında ve yakıt seviyesinde döndüğünü gösterir.

Bir araba kiralarken birçok kural ve koşul var gibi görünebilir. Bir araba kiraladığınızda, aracın kullanımı için aracın değerinin küçük bir kısmını ödüyorsunuz. Bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda yeterli araç kiralama sigortasına sahip olmak önemli olsa da, büyük olasılıkla kiralama deneyiminiz ücretsiz olacaktır.