clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Çocukları Arabada Mutlu Tutmanın En İyi 10 Yolu

  • Ana Sayfa
  • Çocukları Arabada Mutlu Tutmanın En İyi 10 Yolu
Çocukları Arabada Mutlu Tutmanın En İyi 10 Yolu

Çocukları Arabada Mutlu Tutmanın En İyi 10 Yolu

1) Sesli Kitaplar, çocukları arabada mutlu etmek için

Sesli kitaplar çok komik olabilir ve ses efektleri de dahil olduğu için sesli kitaplar çok eğlenceli olabilir. Sesli kitaplar aynı zamanda çocukları uzun süre arabada mutlu edeceklerdir. Tüm ailenin keyif alabileceği bir hikaye seçmeye çalışın ya da çocukların kendi cihazlarında kulaklıkla bir hikaye dinlemelerine izin verin.

2) Çocukları arabada bir Seyahat Kiti ile eğlendirin

 Çocukların dikkatini beş dakikadan daha uzun süre arabada tutmanın harika bir yolu; Çocukların arabaya bindiklerinde keşfetmeleri için arka koltuğu, kitapları, boyamaları veya etkinlik kitaplarını, boya kalemlerini ve yeni oyuncakları süslemek için çıkartmalar (kolayca çıkarılabilir) ekleyin. Süreklendirmek için eğlenceli bir fikir, çocuklarınızın daha önce görmediği yeni oyuncakları veya kitapları ayrı ayrı sarmak ve sürücü boyunca sık sık yeni bir şeyler vermektir.

3) Yolculuklarda çocukları mutlu etmek için düzenli ara verin

Düzenli olarak uzun araba yolculuklarında durmanın herkesi mutlu ve güvende tutacağını söylemeye gerek yok. Herkesin bacaklarını esnetmesi için gölgeli bir yer, bir otoyol dinlenme durağı veya çocukların biraz enerji yakması için bir oyun alanı bulun . Piknik öğle yemeği hazırladıysanız, mola vermek, o günkü yolculuğun geri kalanında herkesi enerjilendirecek ve çocukları arabada mutlu edecek.

4) Seyahat ederken çocukları meşgul edecek araçlar

Teknolojiye dayalı oyuncaklar her ebeveynin değil, arabadaki çocukları için ideal eğlence seçeneği olsa da, taşınabilir DVD oynatıcılar ve telefonunuzdaki çocuk dostu uygulamalar gibi araçlar daha uzun yol yolculuklarında çok kullanışlı olabilir. Her yaştan ve ilgi alanından çocuklar için çok sayıda düşük maliyetli ve hatta ücretsiz uygulamalar mevcuttur. Kulaklıkların eklenmesi, herkesin kendi işini yapmasına izin verecek ve ön koltuktaki yolcular da sessiz bir zaman geçirebilecek.

5) Uzun sürücülerde çocuklar için atılacak aperatifler

Ortalığı kirletmeyecek ve çocuklarınızı arabada mutlu tutmak için kolayca bölünebilecek atıştırmalık yiyecekleri toplayın. Bu, çok sık durma ve çocukları arabada meşgul tutma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Kaçınılmaz hurdaları ve paketleyicileri toplamak için çöp torbasından bahsetmekten değil, su şişeleri ve el bezleri de bir zorunluluktur.

 

6) Kitaplarla birlikte arabada sessiz zaman

Kitaplar ve e-kitaplar, daha büyük çocukları arabada mutlu etmenin mükemmel bir yoludur. Seyahate çıkmadan önce çocuklarınızı kütüphaneye götürmeyi düşünün ve yola çıkmaları için birkaç kitap seçmelerine izin verin veya seyahatiniz için yeni bir kitap satın alın.

7) Çocukların arabada yapmaları için el sanatları faaliyetleri

Origami, dağınık olmayan ve çocukları arabada mutlu edecek bir zanaattır. Diğer zanaat etkinlikleri, boyamayı veya çıkartmayı içerebilir. Çocukların yaslanabileceği ve kalbin içeriğini oluşturabilecekleri esnek bir tepsi bulun.

8) Çocuklarla yapılan yol gezileri her zaman bir-uzun süreler içermelidir

Önceden planlayın ve bütün ailenin birlikte söyleyebileceği bir CD şarkısı hazırlayın. Saçma sapan çocuklar şarkıları, popüler radyo şarkıları, eski güzel bir şarkı, uzun bir araba yolculuğundan bir aile olarak faydalanmanın harika bir yoludur.

9) Arabadaki çocukları eğlendirmek için oyunlar

Göz casusu, Bellek veya daha genel lekelenme ve sayma oyunları, tüm araba yolculuğu boyunca çocuklarla oynanabilir. Planlamayı ileri sürmezler, bu nedenle önceden doldurulmuş arabaya fazladan bir şey koymanıza gerek kalmaz ve ilerledikçe kuralları oluşturabilirsiniz.

10) Uyku, çocukların içeriğini arabada tutacaktır.

Çocuklarınızın normalde uyuyacakları bir süre zarfında seyahat etmeyi planlamak, varış yerinize gelen dinlenmiş sakinlerle huzurlu bir araba gezisi veya huysuz, yorgun çocuklar ve beslenen ebeveynlerle dolu bir araba yükü arasındaki fark anlamına gelebilir. Arka koltuğu uykuda daha rahat hale getirmek için yastık ve battaniyeleri paketlediğinizden emin olun.

Çocuğunuzu arabada mutlu edin ve ailenizle birlikte eğlenerek ve eğlenerek uzun seyahatinizden en iyi şekilde yararlanın.

Bu yazı, 3 çocuk babası olan Ngaire Stirling, Editör ve Brisbane Çocuk Sahibi tarafından yazılmıştır.