clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

2020’de Aracınız ve Sizin İçin Almanız Gereken Kararlar

  • Ana Sayfa
  • 2020’de Aracınız ve Sizin İçin Almanız Gereken Kararlar
2020’de Aracınız ve Sizin İçin Almanız Gereken Kararlar

2020’de Aracınız ve Sizin İçin Almanız Gereken Kararlar

2019'da olumlu ya da olumsuz oldukça önemli kararlar vermiş olabilirsiniz ancak 2020’ye adım attığımız şu günlerde, onları unutmayı veya göz ardı etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, başarılı bir yeni yıl için kararlarınızı yenilemenin zamanı geldi.

 

Arabanızı seviyorsanız bakımı için yeni yılda bazı önemli kararlar almak isteyebilirsiniz. Arabanızın düzenli bakımını yapmak bakmak sadece size daha iyi alışkanlıklar sunmakla kalmaz, aynı zamanda aracınızın ömrünü uzatmanın harika bir yoludur.

 

İçini Temiz ve Düzenli Tutun

oto süpürge

Elde taşınır oto süpürgeye sahip olmak, bazı ıslak mendil ve temizlik ürünlerine sahip olmak aracınız için cankurtaran olacaktır. Her ikisi de bir araya geldiğinde, lekelerin kalıcı hale gelmemesi ve aracınızın iç görünümünü bozmamasını sağlarsınız.

 

Oto yıkamacıya gidin (özellikle kışın)

oto yıkama

Aracınızı, özellikle kışın işin profesyonellerine temizlettirin. Kış ayları aracınızın yoğun olarak kirlenmesine yol açar. Örneğin yollar tuzlanırken, aracınızın boyasına zarar verebilir. Düzenli olarak aracınızı yıkamak ve hatta cila ile parlatmak kış boyunca daha iyi korunmasını sağlayacaktır.

 

Lastiklerin Kontrolü

Yakıt doldurmaya her gittiğinizde, lastiklerinizdeki hava basıncını kontrol etmelisiniz. Sınırı aşmak sorunlara neden olabileceği ve tehlikeli olabileceğinden, her zaman basınç önerisini geçmemeye çalışın. Bununla birlikte, kışın, sürüş yapmadığınız zamanlarda havanın sıkışacağını unutmayın. Bu nedenle sabah sürüşünüzden önce basıncı optimum tutmak için biraz ekstra hava eklemeniz gerekebilir.

 

Yağ ve Cam Suyu Kontrolü

Düzenli olarak yağ ve cam suyunun seviyelerini kontrol edin. Tabii ki, bu kontrolleri kendiniz yapabilirsiniz, ancak önerilen seviyelerden emin değilseniz, bir profesyonelden yardım almanız gerekir. Ayrıca, cam suyunuz için arabanın bagajında her zaman yedek bir şişe su ile bulundurun.

 

Lastiklerinizi Kaç KM’de Değiştirmelisiniz?

Lastiklerin değiştirilmesi zorunludur. Yoğun kış mevsiminin yaşandığı bir bölgede yaşıyorsanız, lastiklerinizi kışlıklarla zaten değiştireceksinizdir. Dört mevsim lastikleriniz varsa veya sıcak iklime sahip yerlerde yaşıyorsanız, kalitelerine ve markalarına bağlı olarak lastiklerinizi her 8.000 ila 16.000 KM arasında değiştirmeyi unutmamalısınız.

Araç Kullanmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Aracınızın içine girmeden önce aracınızın etrafında bir tur atın. Arabanızın etrafını her defasında kontrol ederek bunu alışkanlık haline getirin. Bu şekilde, aracınızın altında, önünde hiçbir şey olmadığından ve aracınızla ilgili bir sorun olmadığından (kırık bir fren lambası gibi) emin olabilirsiniz.

 

Proaktif ve Güvenli Sürüş

güvenli sürüş

Sizi ve arabanızı güvende tutmanın en iyi yolu; hızınızı düşük tutmak, yoldaki diğer sürücülere güvenmemek ve dikkat dağıtıcı unsurları aracınızda bulundurmamaktır. Ayrıca aracınızdaki herkesin emniyet kemerlerini taktığından emin olmalısınız ve dönüş sinyallerinizi kullanmalısınız. Kendinizi (ve ailenizi) güvende tutabilmeniz için trafik kurallarına uyun.

 

Uzun Mesafeli Geziler için Kiralık Araba

Bir yolculuğa çıktığınızda, en belirgin düşünce zaten sahip olduğunuz aracı almaktır, ancak bununla birlikte ekstra KM yaparak arabanızın satış değerini düşürürsünüz. Yolculuğunuz için bir araç kiralamak ve kendi aracınızı evde bırakmanın birçok avantajı vardır.

Bu sadece kendi aracınızın ömrünü uzatan seçenek değil, aynı zamanda nereye gitmek istediğinize bağlı olarak daha ucuz ve çok daha rahat bir seçenektir. Ücretsiz adrese teslim araç kiralama hizmetimizden yararlandığınızda seyahatinizin dönüşün aracı aldığınız yere bırakmak gibi bir derdiniz olmayacak.