clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Ankara Araç Kiralama ‘da tasarruf için önemli ipuçları

  • Ana Sayfa
  • Ankara Araç Kiralama ‘da tasarruf için önemli ipuçları
Ankara Araç Kiralama ‘da tasarruf için önemli ipuçları

Ankara Araç Kiralama ‘da tasarruf için önemli ipuçları

Ankara Araç Kiralama ‘da tasarruf için önemli ipuçları

 

Ucuz bir araç kiralamak sadece en düşük fiyatı bulmakla ilgili değildir: Tercihlerinize, ihtiyaçlarınıza ve kullanımınıza bağlı olarak, araç kiralamanız için gerekenden çok daha fazlasını ödeyebilirsiniz. Size uygun en ucuz araç kiralama ipuçları için kılavuzumuzu okuyun:

 

Bir karşılaştırma sitesi kullan

İhtiyacınız olan aracı tam olarak belirlediğinizden emin olmanın en iyi yolu, belirli bir yer ve tarihte, kiralık bir araç aramak için bir karşılaştırma web sitesi kullanmaktır. İhtiyacınıza göre karşılaştırılabilecek bir dizi seçenekle karşı karşıya kalacaksınız.

 

Uğrak Filo Ankara Araç Kiralama , Ankara ve daha da fazlası Türkiye çapında farklı tedarikçiden oluşan bir ağ kullanmaktadır, bu yüzden çok çeşitli sağlayıcılara erişiminiz vardır. Sadece temel ücreti karşılaştırmayın: Çocuk koltukları, ekstra sürücüler, kilometre, sigorta, yakıt vb. İçin ek ücret alın. 89 TL’den başlayan fiyatlarla en uygun Ankara araç kiralama için web sitemizden rezervasyon yapabilir ya da bizleri arayabilirsiniz.

 

Şirket haber bültenlerine ya da sosyal medyadan üye olun

Kimse gereksiz yere bir hesabı takip etmek istemez ancak Uğrak Filo Ankara araç kiralama gibi araç kiralama şirketleri, tasarruf sağlayan düzenli olarak paylaşımlar yapar. Bonuslar arasında ücretsiz ek bir sürücü, indirimli bir depozito veya araba kiralama ücretinde indirim gibi konular için bizi sosyal medyadan takip edin!

 

Erken rezervasyon yap

Arabanızı önceden rezerve etmeniz durumunda tasarruf edebilirsiniz. En yoğun sezonda tasarruflar önemli değil, ancak bir araba kiralamaktan vazgeçiyorsanız, haftalar önce rezervasyon yaptırırsanız tasarruf edebilir, ihtiyacınıza uygun aracı seçebilirsiniz. Araç Kiralama tarihlerini belirlediğiniz anda aramaya başlayın.

 

Araç sınıfınızı dikkatli bir şekilde seçin

Kira ücretleri büyük ölçüde aracın büyüklüğüne ve motor kapasitesine bağlıdır, bu yüzden ihtiyaçlarınıza uyan en küçük arabaya seçin. Ancak, en küçük otomobil her zaman en ucuz değildir, örneğin şehir içi bir sürüş durumunda sedan bir araç, standart bir hatchback"den daha ucuz olabileceğini unutmayın.

 

 

 

Yakıt indirimi haberlerini takip edin

Uğrak Filo Ankara Araç Kiralama "dan bir teklif aldığınızda, bir dizi seçenek ile sunulacak. Aracınızı almadan önce yakıt kontrolünü yapın. Birçok şirket Tam Dolu bir politika uygular, bu da aracın dolu bir yakıt deposuyla birlikte teslim edildiği anlamına gelir ve tam dolu bir depoya sahip olmadan aracı iade ederseniz yakıt ikmali ücreti ve eksik yakıtın bedelini ödersiniz. Diğerleri, Doldurma sınırına kadar bir politika uygular ve kullanılmayan yakıt için geri ödeme yapmazsınız. Sizin için en ekonomik seçenek sadece kullandığınız yakıt için ödeme yapmaktır.

 

KM politikasını kontrol et

Çoğu (ama hepsi değil), araba kiralama şirketleri sınırsız kilometre sunuyor. Yolculuğunuzda çok fazla mesafe kat etmeyi planlıyorsanız, kiraladığınız sürenin sınırsız bir şekilde km politikası olduğundan emin olun, yoksa size çok pahalıya mal olabilir.

 

Sınırlı kilometre araç kiralama ile, şirketler her bir kiralama günü için temel bir ücret talep eder ve her bir km için belirlenen tutarın üzerinden bir ücret ekleyecektir.

 

Ek bir sürücüye ihtiyacınız olup olmadığına karar verin

Fiyatlar, günlük ücretlendirilmekle birlikte ek sürücüler için büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Belirli yerler için, bazı araba kiralama şirketleri aslında ücretsiz bir ekstra sürücü sunacak, bu yüzden seçim yapmadan önce karşılaştırın. Büyük mesafeleri kapsamayacaksanız, sadece bir sürücüye ihtiyacınız olabilir.

 

Çocuk koltukları için oranları karşılaştırın

Çocuk / bebek / çocuk koltukları zorunludur ve araba kiralama şirketleri bunları sağlamak için farklı oranlarda ücret alırlar, bu yüzden rezervasyon yapmadan önce karşılaştırın. Bazı havaalanları, daha az araba kiralayabileceğiniz satış noktalarına sahiptir. Ayrıca kendi kendinize getirme seçeneğiniz de var.

 

Ücretsiz mobil uygulama haritaları

Kiralık arabanızla bir GPS cihazı kiralamak yerine Google Maps gibi ücretsiz bir uygulamayı indirmeyi düşünebilirsiniz.

 

Yıllık araç kiralama ekstra sigorta almak

Standart olarak, iki haftadan fazla bir süre için araç kiralarsanız bu durumda bir yıllık sigorta politikası daha ucuz olacaktır ancak bu şirketten şirkete göre değişir.

 

Not: Araç kiralama şirketinin fazladan sigortasını yaptırmazsanız aklınızda bulundurmanız gereken şey şudur; muhtemel hasarlara karşı kredi kartınızda belirli bir tutarda limit olması gerekmektedir. Miktar, şirkete ve kiraladığınız araba sınıfına göre değişir, ancak kredi kartı limitinizin tutarı karşıladığından emin olun.

 

Gereksiz ücretlerden kaçının

Araç kiralama şirketleri yaptığınız herhangi bir hatadan dolayı hasar var ise sizden ücretini alacak, bu yüzden mantıklı olan, herhangi bir problemden kaçınmaktır. Örneğin dizel bir arabanın içine benzin koymayın. Sigortanızı geçersiz kılmamak için yasalara uyduğunuzdan emin olun. Arabaya binmeden önce arabadan fotoğraf çekin ve araç kiralama şirketi tarafından sağlanan formdaki en ufak hasarı not edin, böylece daha sonra herhangi bir anlaşmazlık olması halinde yedeklemeniz gerekir.

 

Araç aşırı kirli bir durumda iade edilirse, şirket temizlik için ücret talep eder. Bu özellikle arabada küçük çocuklarınız varsa dikkat etmelisiniz. Sürüş zamanı olarak çikolata veya dondurmayı çocuklarınıza yedirmeden önce iki kez düşünün…

 

Arabayı zamanında iade et

Çoğu araç kiralama şirketi, aracın geç getirilmesi durumunda, ekstra bir günlük kira bedeli ödemeden önce 30 dakika kadar bir süre sunmaktadır. Tüm evrakların burada tamamlandığından ve daha sonra ortaya çıkabilecek güçlüklerden korunmak için emin olun ve belgeleri güvenli bir yerde saklayın.

 

Eve döndüğünüzde hesabınızı kontrol edin

Faturanıza beklenmedik ek masrafların eklenmediğinden ve herhangi bir para yatırma işleminin iade edilmediğinden emin olun. Sakladığınız fotoğrafların ve evrakların işe yaradığı yer burasıdır.