clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Ankara Kiralık Araba Konusunda Bilmeniz Gerekenler

  • Ana Sayfa
  • Ankara Kiralık Araba Konusunda Bilmeniz Gerekenler
Ankara Kiralık Araba Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Ankara Kiralık Araba Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Kiralık bir araba, işe yaramaz duruma gelebilir. Örneğin, tüm ekstra paketleri ve diğer seçenekleri satın almayı nasıl biliyorsunuz? Bunu göz önünde bulundurarak, anahtarlarınızı almadan önce büyük bir para israfından kaçınmak için bir araba kiralama planına ihtiyacınız var. Bu plan aşağıdaki adımları içermelidir:


Denetleme

Evet, sizden önce aracı kiralayan sürücülerin neden olduğu herhangi bir hasardan siz sorumlu olabilirsiniz. Göçükleri ve çizikleri belgelemek için önce aracı kontrol edin ve bunu bir kiralık araç çalışanıyla yapın. Araba kiralama ofisleri, imzalamanız için bir araç muayene formuna sahip olmalıdır. Ne yazık ki, birçok müşteri neden olmadıkları zarardan sorumlu tutuluyor.

 

Ücretsiz yükseltmeler

Para tasarrufu yaparken aynı zamanda daha iyi bir sürüş yapabilmeniz için araba kiralama konusunda bazı püf noktalarını bilmek isteyebilirsiniz: Size ve aracınıza uyacağı varsayılarak her zaman ekonomik bir seçenek bulundurun. Sayaca ulaştığınızda ücretsiz olarak yükselip yükseltemeyeceğinizi sorun. Çoğu durumda, araç kiralama acentesi, düşük fiyatlı otomobillerin hızlı bir şekilde tükenmesinden dolayı aracınızı ücretsiz olarak daha büyük bir boyuta taşıyabilir.

 

Sigorta meseleleri

Kendi tam kapsamalı bir sigortanız varsa, muhtemelen daha fazla sigortaya ihtiyacınız yoktur. Bu nedenle, sigorta politikanızın kiralık araçları kapsayıp kapsamadığını önceden kontrol edin. Çoğu durumda kapsama gereksizdir ve bu azaltılarak size biraz tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca, birçok kredi kartı şirketi, tüm kiralık araç işlemlerinin söz konusu kartta ücretlendirildiği sürece kiralık araba sigortası koruması sağlıyor. Kredi kartınızın bu durumda olup olmadığını kontrol edin.

 

Havaalanı yakınlarından kaçının

 

Havaalanından uzak araç kiralama yerlerinin genellikle daha ucuz olduğunu biliyor muydunuz? Havalimanı dışında kiralık araç firmaları çok uzakta değilse oradan kiralamak isteyebilirsiniz, bu seçeneği mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

 

 

 

Yakıtınızı kendiniz doldurun

Yakıt için kiralama acentesinden ön ödeme seçeneğini kullanmayın. Neredeyse tüm durumlarda, yakıtı kendiniz doldurmanız daha ucuzdur. Kiraladığınız arabayı, her zaman garajdan çıkardığınız seviyeden daha az olmamak kaydıyla yakıt olarak iade edin, böylece geri getirmek için daha az ücret ödersiniz.