clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Ankara Kiralık Araç ve Ankara Kiralık Araba için 11 Önemli İpucu

 • Ana Sayfa
 • Ankara Kiralık Araç ve Ankara Kiralık Araba için 11 Önemli İpucu
Ankara Kiralık Araç ve Ankara Kiralık Araba için 11 Önemli İpucu

Ankara Kiralık Araç ve Ankara Kiralık Araba için 11 Önemli İpucu

Bu yazımızda Ankara kiralık araç ipuçları hakkında bilgi edineceksiniz. Gerçeği söylemek gerekirse, yapmaktan nefret ettiğimiz pek çok şey vardır, kiralık araba için firma araştırmak bunlardan biridir. Tam zamanlı seyahat ettiğimizden, varış yerlerini keşfetmek için araba kiralamamız kaçınılmazdır.

 

En İyi Kiralık Araç Önerilerimiz

 

 1. Havaalanı Ek Ücretlerinden Kaçının

Havaalanları, uçuşunuzdan hemen sonra aracınızı almanın ve kalkış uçuşundan hemen önce bırakmanın rahatlığı için prim yapar. Bazen bizim için kolaylık ücrete değer, ama bazen değil. Çoğu zaman şehir içinde bulunan araç kiralama ofisleri daha düşük fiyatlar sunar, bu nedenle önce şehre ulaşıp sonra kiralamanız sizin için uygunsa seçeneklerinizi tartın.

 1. Sigortaya ihtiyacınız olmayabilir

Araç kiralama şirketleri size bazı sigorta seçenekleri sunar. Rezervasyon işlemi sırasında başlar ve aracınızı almak için ofise vardığınızda devam eder.

Kendi sigorta poliçeniz varsa, çarpışma hasarlarını ve hatta bir kiralık araba için kişisel sorumlulukları kapsayabilir. Neyin kapsandığını kontrol etmek için sigorta sağlayıcınızı aramaya değer.

 1. Ödevini Yap

Kiralık bir araba rezerve etmeden önce, internetten durum tespiti yapın. Genelde, bir araç kiralamanın size ne kadara mal olacağı hakkında bir fikir edinmek için ugrakfilo.com ile başlayın.

 

 1. Dikkatle inceleyerek yorumları gözlemleyin

Her zaman araç kiralama şirketleri üzerine araştırma yapın ve şubelerin tam yorumlarını okuyun. Otel değerlendirmeleri gibi, dikkatle birçok inceleme yapın. “Aracı geri getirdiklerinde yakıtlarını doldurmadılar ya da kiraladıkları GPS'in ücreti arttı, geçiş ücreti talep edildi… Tüm bu değerlendirmeleri görmek için bir araba kiralama şirketinin sosyal medya ve Google Benim İşletmem hesaplarını kontrol edin.

 

 1. Tankı Kendin Doldur

Araba kiralama şirketinin aracı bıraktığınızda benzin deposunu doldurması gerçekten uygun görünebilir ve öyledir! Kanmayın, bu kolaylık için daha sonra ödeyeceksiniz. Eğer aracın içinde dolu bir tank varsa, iade etmeden önce depoyu doldurmak için fazladan zaman planladığınızdan emin olun.

 

Kiralık araç şirketleri size kolaylık sağlamak yerine yakıt üzerinden prim tahsil edecektir.

 1. Online kiralayın

Bir uçuş gibi, önceden online olarak en iyi araba kiralama oranını bulacaksınız. 24 saatten kısa bir süre önce bir kiralık araç rezerve ediyorsanız, fiyatlarınızın yükselebileceğini unutmayın.

 

Uçaktan inip araba kiralama ofisine yürüyerek gitmeyi düşünüyorsanız muhtemelen yüksek fiyatlar karşısında şaşıracaksınız. Her zaman en az 24 saat önceden araba kiralamayı hedefleyin. Kısa süreli bir arabaya ihtiyacınız varsa, sizinle bir fiyat görüşmesi yapabilen daha küçük kiralama şirketlerine gitmek en iyisidir.

 1. Ek sürücüye gerçekten ihtiyacınız var mı?

İkinci bir sürücü eklemek isterseniz, çoğu zaman ek sürücü ücreti alınır. Uzun bir mesafe değilse, ekstra bir kişi için ödeme yapmak yerine, direksiyon başında kalacak bir sürücü atamak isteyebilirsiniz.

 

 1. 25+ olun

Ankara kiralık araç için 25 yaşını doldurmuş olmalısınız.

 

 1. Tek yönlü araç kiralama maliyeti daha fazla

Aracı teslim aldıktan sonra aynı yere bırakarak tek yönlü bir kiralama ücreti daha iyi bir fiyat getirecektir. Kiralık araç şirketleri tarafından uygulanan tek yönlü kiralama ücretini önlemek için tüm seyahatleri gözden geçirin. Bazen bir yere gitmeniz gerekiyorsa, bu masraf kaçınılmazdır ve sadece ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 

 1. Provizyon ücretine dikkat edin

 

Kartınıza yansıtılacak provizyon oranına dikkat edin. Eğer bunu göz ardı ederseniz, seyahatiniz boyunca kartınızın limiti şok edici olabilir.

 

 1. GPS almayın

Araç kiralama şirketleri kiralama için bir GPS eklediğinizde kesinlikle ekstra 10-15 TL günlük ücret alacaklardır. Navigasyon için akıllı telefonunuzu kullanarak bu maliyetten kaçının. Tüm Türkiye’nin çevrimdışı haritalarını Google Haritalar'a indirin. WiFi veya veri sinyaliniz olmasa bile harita çalışacaktır. Dikkat dağıtıcı kullanmayacağınız şekilde, sürücü için bir telefon kızağı seçtiğinizden emin olun.

Maps.me’i de yukarıda bahsettiğimiz uygulamaya alternatiftir.