clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Ankara Ucuz Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

 • Ana Sayfa
 • Ankara Ucuz Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
Ankara Ucuz Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Ankara Ucuz Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Özellikle çocuklarımızla seyahat ederken, iyi bir yol gezisinden daha çok sevilen bir şey yoktur. Yol gezileri, aile seyahatlerini daha pratik ve uygun maliyetli hale getirir.

Kiralık aracınızla yeni bir varış yeri görme özgürlüğü, seyahat etmenin en favori yoludur.

Size daha fazla esneklik sağlar ve turistik yerleri gezme fırsatınız olur. Ayrıca bagajınızı taşımak daha rahat ve daha kolaydır.

Ankara araç kiralama için çevrimiçi arama yaparken, farkında olmanız gereken birkaç strateji ve ipucu var.

Ankara Oto Kiralama Hizmetlerinde Para Tasarrufu İçin 19 Yol


1. Önceden rezervasyon yapın

Online olarak önceden rezervasyon yaptığınızda, neredeyse her zaman garajdan daha iyi bir araç ile anlaşma elde edersiniz. Online araç kiralama daha kolay ve daha hızlı. Uzun bir uçuştan sonra yapmak istediğiniz son şey, havalimanındaki kiralık araç firmaları ile anlaşma yapmak.

Tüm belgelerinizin yanınızda olduğunu emin olun.

 

 1. Fiyatları sık sık kontrol edin

Tıpkı uçuş aramak gibi sık sık fiyatları kontrol edin, farklı günlerde farklı fiyatlar olabilir. ( Ankara araç kiralama şirketlerinden Uğrakfilo araç kiralama web sitesinde online rezervasyon yapmak oldukça hızlı ve kolaydır.)

 

Uçuşlara kıyasla, bir araba kiralama rezervasyonunda en önemli şey, rezervasyonların çoğu kez iptal edilip ücret alınmadan yeniden rezervasyon yapılabilmesidir ve çoğu durumda kredi kartınız, aracı teslim edene kadar ücretlendirilmez.

 

Bu nedenle, rezervasyonun iptal edilmemesi durumunda erken rezervasyon yaparsanız ve arabanızı almadan önce fiyat düşüşü olursa, iptal edip yeniden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

 

 1. Pick-Up ve Drop-Off Sürelerini Ayarlayın

 

 1. İhtiyacınız olan en küçük aracı ayırtın

İhtiyacınız olan araç türü hakkında dikkatli düşünün. Büyük 4x4 araç ya da spor araba ile gitmek cazip gelebilir, ama her zaman yakıt tüketimi ve arabanızın pratiklikleri düşünün.

 

Rahat olmak önemlidir, bu yüzden yolculuğunuzun tadını çıkarın. Sardalya gibi sıkışmış iseniz küçük ve ucuz gitmeyin. Rahatça ihtiyaç duyacağınız en düşük sınıflı aracı rezerve edin.

 1. Havalimanından uzak durun

Havaalanı dışı lokasyonlar, havalimanlarından daha ucuzdur. Para biriktirmek için yakındaki lokasyonlara bakın. Şehir şubesinin şehir sınırlarının dışında uzun ve pahalı bir taksi yolculuğu anlamına geldiğinden emin olun.

 

Bu strateji en iyi şekilde, satıcınıza güçlük çekmek için etkili ve uygun maliyetli toplu taşıma araçlarına sahip şehirlerde uygulanır.

Ankara araç kiralama firması Uğrakfilo’da havalimanında kiralık aracınız hazır. Rezervasyon yaparken havalimanında araç teslimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 1. Kiralama günlerinde tasarruf edin

Hemen arabanıza ihtiyacınız yoksa, ücretsiz ulaşım servisiniz ile konakladığınız yere gidin ve ertesi gün için bir araba rezervasyonu yapın.

 

 1. Tek yön ücret indirimi konusunda dikkatli olun

Biliyoruz ki tek yönlü ücretler düşebilir ve ucuz kiralık arabalar bulmak zor olabilir. Mümkünse seyahatinizi planlayın, böylece kiralık aracınızı teslim aldığınız konumuna geri döndürün.

uzun yol araç kiralama

 1. Sınırsız kilometre seçenekleri için kontrol edin

Kiraladığınız aracın sınırsız kilometre seçeneğinin bulunduğundan emin olun ve kiralık aracınızı gitmeniz gereken yere götürebilirsiniz.

 

 1. Yakıt politikası seçeneklerini kontrol edin

Bazı kiralık araba şirketleri aracı, depoda aldıkları yakıtla aynı miktarda yakıtla geri göndermenizi isteyeceklerdir. Diğerleri kiracının yakıtın ilk deposunu satın alması ve arabayı boşaltabilmesi için yakıt politikası uygular, bu durumda kullanılmayan yakıtlar için geri ödeme yapılmaz.

 

Araç kiralama şirketlerinde yakıt için ücret aldığında maliyet, yerel bir benzin istasyonunda olduğundan daha yüksek olabilir.

 

 1. Yaş gereksinimleri

Çoğu yerde, asgari kiralama yaşı 25’dir. 25 yaşından küçük veya 65 yaş üstü sürücüler için belirli araç kiralama şirketleri ile ek ücretler uygulanabilir. “Risk” sürücülerinde daha fazlası olarak tanımlanırlar.

 

Henüz 25 yıldan uzun bir süredir değil ama bir refakatçi ile seyahat ediyorsanız, bu maliyetten tasarruf etmek için belirlenmiş bir sürücü olmalarını sağlayın.

 

 1. Ek sürücü ücreti

Ek ücretler genellikle ek sürücüler için geçerlidir. Ancak yurtdışına gidecekseniz bazı eyaletlerde ve ülkelerde eşler yasalara göre ek sürücüleri zorunlu kılmaktadır.

Yine, yalnızca belirlenmiş bir sürücüye sahip olursanız, genellikle günde 15 TL tasarruf edersiniz .

 

 1. GPS"i reddetme (Navigasyon sistemi)

Araç navigasyon sistemi ek bir eklenti ise, atlayın ve telefonunuzdaki Google maps uygulamasını kullanarak günde 10-15 TL tasarruf edin.

 1. Sigortadan Korunma

Kiralık arabanızı ödemek için belirli bir kredi kartı kullanıyorsanız, kredi kartı şirketi sizin için yaptığı sigortayı almanız gerekmeyebilir. Seyahate çıkmadan önce sigorta bilgilerinizi öğrenin.

 

Ayrıca, yurtdışında bir kiralık araba mevcut politikanız kapsamında olup olmadığını görmek için mevcut otomatik sigorta şirketi ile kontrol edin. Yine, ekstra sigorta gerekip gerekmediğini görmek için sigorta sağlayıcınızı arayın.

Zaten sahip olduğunuz bir sigorta kapsamı var ise ödeme yapmak için bir sebep yok!

 1. Banka kartınızı kullanmayın

Kredi kartınızı kullanarak rezervasyon yapın. Aynı zamanda kiralama şirketleri banka kartlarını kullanmak için daha büyük bir depozito tutma eğilimindedir ve depozitonuzdaki teminat iade edilmek için günler sürebilir.

 1. Kendi çocuk koltuğunuzu getirin

Küçük biriyle seyahat ediyorsanız, kendinize biraz bozuk para kazandırmak için kendi çocuk koltuğunuzu getirmeniz pratik bir çözümdür.

 1. Aracınızı sürmeden önce kontrol edin

Aracı kullanmadan önce kiralık aracınızın kapsamlı bir kontrolünü yapın. Herhangi bir hasar bulursanız, belgelerinizi doldurun (bir kopyasını alın) ve telefonunuzla fotoğraf çekin, böylece bir zaman ve tarih damgasına sahip olursunuz. Önceki bir sürücünün hasar görmesinden sorumlu tutulmak istemezsiniz.

 1. Kredi kartı ekstrenizi kontrol edin

Kiralama işlemini tamamladıktan sonra, talep etmediğiniz veya aldığınız ek ücretlerin veya ücretlerin eklenmediğinden emin olmak için kredi kartı ekstrenizde bir kez daha kontrol edin.

 

Ankara Ucuz Kiralık Arabalar İçin Nasıl Arama Yapılır?

Eğer sizin de boş zamanınız yoksa, yapmak istediğiniz son şey bir anlaşma yapmak için gün harcamaktır. Ama ucuz kiralık araba arayışı bir zorluk olmamalıdır.

 

Ucuz kiralık araç ararken daima ugrakfilo.com ile başlıyoruz. Bu site bize ucuz kiralık araba bulmak için önümüze seçenekler getirir.

ankara ucuz araç kiralama

ugrakfilo.com adrese teslim araç kiralamada en uygun fiyat avantajlarını sunar ve size sadece kiralık aracınızın keyfini sürmek kalır.

 

Neden ugrakfilo.com "da arama yapıyoruz?

 

- Kredi kartı ücreti yok

- Rezervasyonunuzu hızlı ve kolay bir şekilde online olarak iptal edebilir veya değiştirebilirsiniz.

- 7/24 telefon desteği

- Yüzde yüz müşteri memnuniyeti

- Hırsızlık Koruması ve Çarpışma Hasarı Sigortası

Yani bir sonraki hedefinize uçuyorsanız ve bir kiralık arabaya ihtiyacınız varsa, bu ipuçlarının kullanışlı olduğunu ve ayrıca diğer seyahat etkinliklerini takip etmek için kullanabileceğiniz zaman ve parada tasarruf etmenizi umuyoruz!