clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Ankara araç kiralama hakkında bilmeniz gereken 10 şey

  • Ana Sayfa
  • Ankara araç kiralama hakkında bilmeniz gereken 10 şey
Ankara araç kiralama hakkında bilmeniz gereken 10 şey

Ankara araç kiralama hakkında bilmeniz gereken 10 şey

2 ) Otomobil sigortası poliçenizi gözden geçirin

Ankara araç kiralama şirketinden sigorta opsiyonunu satın almadan önce, kişisel otomatik politikanız kapsamında hangi teminatların sağlandığını öğrenmek için sigorta acentenize danışın. Kapsamlı, çarpma ve sorumluluk kapsamınız varsa, kiralanan aracınızı kapsamak için geniş bir şansa sahip olacaksınız. Aracınızı istemek için diğer önemli tutarlar, kullanım kaybı, azaltılmış değer ve idari ücretlerdir. Daha az bilinen bu kapsamdaki tüm otomobil politikalarına dahil değildir ve bir kiralık araba ile kaza durumunda, bu maliyetler için kiralama şirketi tarafından ücretlendirilebilir. Birçok kredi kartı şirketi artık bu ek bedellerin bir kısmını sunuyor ancak kapsama alanını anlamak için bireysel kredi kartı şirketleriyle irtibat kurmanız önemle tavsiye edilir.

3 ) Seyahat politikalarının coğrafyasını anlar

Kiralık aracı T.C. dışına çıkarmayı planlıyorsanız, kısıtlamaları veya ek ücretleri kontrol edin. Başka bir ülkede kiralıyorsanız, birçok sigorta poliçesinin yurt dışında teminat sunmadığını ve bunu yapanların yerel yönetim tarafından tanınmayabileceğini unutmayın. Çoğu otomatik politika sadece T.C sınırlarında kapsamaktadır. T.C. dışında seyahat ederken yerel araç kiralama sigortası almanız önerilir. 

4 ) Geri dönmeden önce deponuzu doldurun

Kiralama şirketleri genellikle aracın dolu bir benzin deposuyla geri gönderilmesini isterler veya depoyu doldurmak için önemli bir ücret talep ederler. Kiralama çıkışının yanındaki benzin istasyonunda doldurun.

5 ) Kendi aksesuarlarınızı getirin

Benzinde olduğu gibi, kiralık araba şirketleri genellikle navigasyon sistemleri veya bebek güvenlik araba koltukları gibi ekstralar için genellikle günlük olarak daha yüksek ücret almaktadır. Mümkün olduğunda, kendi kendinize getirmek için daha uygun maliyetlidir.

6 ) Sürüş güvenliği arka plan kontrolleri

Dikkatli olun - sürüş kaydınız bire bir doğru değilse, rezervasyon yaptırmış olsanız bile araba kiralamak yasaktır. Bazı araba kiralama firmaları olayları kontrol etmek veya dikkatsiz sürüş, kazalar veya emniyet kemeri ihlallerini kontrol etmek için arka planınıza bakar.

7 ) Muayene gerekli

Bu adımı ciddiye alın. Aracı iyice kontrol ettiğinizden, boya, çizik veya diğer kusurlar gibi mevcut hasarlardan sorumlu tutulmayacağınızdan emin olun. Bir oto kiralama çalışanı not ettiğiniz herhangi bir hasarda imzalayın. İpucu: Aracın etrafında ve / veya çevresinde fotoğraf veya video çekin.

8 ) Pahalı havalimanı lokasyonlarından kaçının

Arabayı havalimanından uzakta bir yerde kiralamayı düşünün. Terminalde kiralayıp geri dönebilmek daha uygun olabilir, ancak bu kolaylık için ek ücretlerle ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

9 ) Zamanında dönüş

Kiralık aracınızı erken iade etmek için fazladan ücret alınabileceğini öğrenmek sizi şaşırtabilir. Aracı zamanın ötesine veya daha sonra üzerinde anlaşmaya varmak, ek ücrete neden olabilir. Bırakma süresinde bir değişiklik öngörürseniz, kiralama acentesinden şirket politikasını isteyin.

10) Kişisel sigorta acenteniz ile iletişim kurun

Herhangi bir sorunuz olduğunda veya Ankara araç kiralamadan önce otomobil politikanızı daha iyi anlamak için Uğrakfilo ekibimizi arayın.