clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Araç Kiralama İpuçları

Araç Kiralama İpuçları

Araç Kiralama İpuçları

Ankara’da Araç Kiralama Şirketinizi Dikkatli Seçin!

 

Elbette her zaman en ucuz olmasa da Uğrak Araç Kiralama ‘nın güvenilir ve kurumsal olduğunu bilmenizi isteriz. En uygun teklifi arıyorsanız, Araçlarımız sayfamızda karşılaştırma ardından rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Rezervasyon Yaparken

 

Yakıt politikasını kontrol edin: Boş yakıt deposu ile aracı teslim almanızın en iyisi olduğunu düşünüyoruz, yani teslim edeceğiniz zaman benzin istasyonunda vakit kaybetmezsiniz. Yapmanız gereken ilk şey doldurmak. Çoğu şirket eksik yakıt deposu için aşırı ekstra ücret talep etmektedir.

 

Ofisin “yerinde” olup olmadığını kontrol edin (havaalanı dahil): Uğrak Araç Kiralama ücretsiz adrese teslim hizmeti vermektedir. Ofisi ise Dikmen-Öveçler’dedir. Dilerseniz araç kiralama ofisinde dilerseniz de adresinize teslim kiralık aracınızı alabilirsiniz. Araç kiralarken muhakkak firmanın güvenirliğini kontrol edin. Gerekirse yerinden teslim alın. Gitme imkanınız yoksa dahili numarasını arayabilir, Google Maps uygulamasından konumuna bakabilirsiniz. Ayrıca gelen yorumlara da bakmanızda fayda var.

 

Ekstra maliyetleri azaltın: Yıllık bir sigortaya sahipseniz, kiralarken sigorta yaptırmanıza gerek kalmayabilir. Navigasyon cihazı yerine telefonunuzun uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu tip ekstralardan kaçınarak maliyeti düşürebilirsiniz. Dolaşım / veri ücretlerini önlemek için gitmeden önce tüm haritaları telefonunuza indirin; ancak rota bilgisinin % 100 güvenilir olmadığını bilin. Dolaşım ücretleri bir sorun değilse, Google Haritalar navigasyonunu her zaman kullanabilirsiniz, ancak araç sürerken biraz titizlikle kullanabilirsiniz.

 

Bir çocuk koltuğunun maliyetini kontrol edin (eğer varsa): yine çoğu şirket günlük olarak çocuk koltuğu ücret alır. Bu da iki haftada, bir koltuğun değerini ödeyeceğiniz anlamına gelebilir! Kendi koltuğunuzu getirmeyi düşünün.

Kiralık Aracı Teslim Ederken

Aracı toplarken, herhangi bir hasar olup olmadığını (hatta küçük bile) kontrol edin ve sözleşmede işaretleyin. Stepnenin mevcut ve şişmiş olduğunu kontrol edin. Herhangi bir şüpheniz varsa, aracın fotoğraflarını çekin (varsa, kilometre / yakıt göstergesi dahil). En azından, bu sizi karşı tarafa bir mesaj vermenizi sağlayacaktır. Ve eve giderken kredi kartı ekstrenizi kontrol edin.

 

Güvenli sürüş yapın: diğer sürücülerin de sizin kadar dikkatli olmalarını beklemeyin. Vites değiştirme, ön cam sileceklerini çalıştırırken ya da göstergeye bakarken yoldan ayrılmadığınızdan emin olun. Doğru yakıtı koyduğunuzdan emin olun.

 

Seyahatiniz için en iyi araba kiralama fiyatını Uğrak Araç Kiralama'dan kontrol edin.