clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Araç Kiralama: Arabayı Teslim Almadan Önce Ne Yapmalı

  • Ana Sayfa
  • Araç Kiralama: Arabayı Teslim Almadan Önce Ne Yapmalı
Araç Kiralama: Arabayı Teslim Almadan Önce Ne Yapmalı

Araç Kiralama: Arabayı Teslim Almadan Önce Ne Yapmalı

Sık sık Ankara ‘da adrese teslim araç kiralayan biriyseniz, bu blog yazısında size söyleyeceğimiz birçok şeyi zaten biliyor olabilirsiniz.

 

İlk kez araç kiralamak isteyenler ya da en son Ankara araba kiralama deneyimini tam olarak hissetmeyenler için konuya bazı uzman yaklaşımlarımız var.

 

Araba kiralama şirketlerinin en iyileri bile bazen yanlış anlaşılma ve karışıklık yaşanabilir. Bazen bazı şeyler göz ardı edilebilir, bu nedenle kiraladığınız aracın incelemesini yapmanız önemlidir.

 

Aracı Teslim Etmeden Önce Ne Yapmalı

 

İstatistiksel olarak konuşursak,  Ankara ‘da en çok kiralık araba kullanan yaş grubu 25 ila 34 yaş arasındaki insanlardır.

 

İşte Ankara kiralık araç firmasından ayrılmadan önce yapmanız gerekenler.

 

Kiralık Aracınızın Aracın Fotoğrafını Çekin

Yapmanız gereken ilk şey aracı incelemek ve aracın içine girdiğinizde tüm eksik/arızalı durumları kaydetmek. Aracın her tarafından fotoğraf çekerek bunu yapabilirsiniz. Gerekirse onlardan sorumlu olmadığınızı kanıtlayabilmeniz için ezik, çizik ve diğer lekeleri yakınlaştırın.

 

Kiralık Arabanızın Lastikleri Kontrol Edin

Her zaman yedek lastik dahil tüm lastikleri kontrol edin. Çok kullanılmış lastiklerle sürüş yapmak istemezsiniz. Lastik dişlerini kontrol edin. Çok sığ veya aşınmışsa bir değişiklik isteyin. Ayrıca lastiklerin herhangi önemli bir hasar veya zayıflık belirtisi göstermediğinden emin olun.

 

Kiralık Otomobilinizin Elektronik Aksamlarını Kontrol Edin

Kiralamak istediğiniz araçtaki elektronik parçaların tam çalışır durumda olduğundan emin olun. Farları açın, göstergelerinizi ve fren lambalarını, ayrıca otomatikleştirilmişse cam ve kilit düğmelerini kontrol edin. Gerekirse, iklimlendirme / ısıtma sistemini ve stereo sistemi de kontrol etmelisiniz.

 

Arızalı olan her şeyi rapor ettiğinizden emin olun.

 

Kaputu Açıp Bakın

Öveçler Araç Kiralama için her şeyin iyi durumda olduğundan emin olmak için kaputun altına hızlı bir bakış asla kötü bir fikir değildir. Yağ, antifirizli su ve akü gibi önemli parçaların seviyelerinin yeterli olduğundan emin olun. Anahtarı kontağa takın ve motorun biraz çalışmasına izin verin. Sesi düzgün mü?

 

Son Bir Tarama ve Sıkma

 

Her şeyden önce; arabaya gözden kaçırmış olabileceğiniz herhangi bir şey için son bir tarama yapın. Koltukların altında (geride kalan müşterileri geride bir şey bırakarak) ve torpido gözü gibi yerlerde döşemeyi kontrol edin. Bu yapıldıktan sonra, eğer gerekirse bir deneme sürüşü için arabayı alıp alamayacağınızı sorun. Bu, kiralamak üzere olduğunuz aracın en güvenli kontrolüdür.

 

Hepsi tamam!

Yukarıda belirtilen beş kontrolü yaptıktan sonra, gitmeniz iyi olur! Muhtemelen, güvenilir bir Ankara  araç kiralama şirketinden araç kiralıyorsunuz, çok fazla endişelenmenize gerek kalmayabilir.

Çankaya, Balgat, Öveçler, Çayyolu veya bağlı diğer lokasyonlarda kiralık araba arıyorsanız, sizi teminat altına aldık. Ankara ‘da uygun fiyatlarla güvenilir otomobiller sunuyoruz.

Ankara Araç Kiralama ofisi Uğrak Filo’dan hemen fiyat alın!