clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Araç Sürerken Direksiyon Simidi Neden Titrer?

  • Ana Sayfa
  • Araç Sürerken Direksiyon Simidi Neden Titrer?
Araç Sürerken Direksiyon Simidi Neden Titrer?

Araç Sürerken Direksiyon Simidi Neden Titrer?

Sürüş esnasında direksiyon simidinin titremeye başlaması endişe verici olabilir. İşte neden olduğu ve kiralık araçta başınıza gelirse yapmanız gerekenler hakkında bilmeniz gerekenler.

 

Direksiyon Simidi Neden Titrer?

 

Titreyen bir direksiyon simidinin genel olarak lastiklerin kendisiyle ilgisi yoktur ve otomobilin başka bir yerinde daha büyük bir sorun olduğunu gösterir. Sorunun birkaç olası nedeni vardır ve çoğu zaman kesin sorunu tespit etmek için bir tamirci gerekir.

 

Ankara Ucuz Araç Kiralamada Fiyat Teklifi İsteyin

 

Bir direksiyon; dengesiz lastikler, jantlar, akslar, motorlar veya frenler dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı titreme yapabilir. Titreme, özellikle araç fren yaparken oluyorsa, fren diski, aşınmış fren balataları veya fren çatalları ile ilgili olabilir.

 

Kiralık Aracınızın Direksiyonu Titrediğinde Ne Yapmalı?

 

Titreyen direksiyon simidine sahip bir aracınız varsa, bir araba ustasına götürürsünüz. Kiralık bir araçta, yol yardımını aramanız veya sorun yaşamanıza rağmen tatilin tadını çıkarmaya çalışıp, geri döndüğünüzde halletmeniz gerekip gerekmediğini merak edebilirsiniz.

 

Direksiyonunuz kiralık aracınızda titriyorsa, panik yapmayın. Bu problem mutlaka arabanın bozulacağı anlamına gelmez, ancak daha sonra değil, daha önce ele almak isteyeceğiniz bir şeydir. Mekanik bir sorunla karşılaştığınızda, en kısa sürede kiralık araç şirketine haber vermek en iyisidir. Sadece yapılacak en güvenli şey değil aynı zamanda olayı belgelemek, sonradan gelebilecek olası masraflardan ve arıza gibi potansiyel sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

 

Uğrak Filo Ankara Araç ve Oto Kiralama Fiyatları için hemen arayın

 

Kiralık araç kullandıktan hemen sonra titreyen bir direksiyon simidini fark ederseniz, hemen geri dönüp başka bir araba istemek iyi bir fikirdir. Kiralık araç şirketi genellikle bu durumlarda maliyeti karşılar, ancak aracı derhal iade etmeniz en mantıklı yol olacaktır. İade edip yeni bir araç almak, çekici çağırmak gibi zahmetli önlemleri almak zorunda kalma ihtimalinizi de azaltır.

 

Ancak, aracın titreyen direksiyon simidini bir otoyolda fark ederseniz ve araç kiralama şirketine geri dönemezseniz ne olur? Bu durumda en iyi yol; kiralık araç şirketini aramanız, durumu kontrol altına almanız ve size yol göstermesini sağlamaktır. Kurumsal birçok araç kiralama şirketi 24 saat yol yardımı sunmaktadır. Kiralık araç şirketine konuyla ilgili bilgi vermek, faturanızdaki ekstra maliyetleri önlemenize yardımcı olabilir ve bu durumla nasıl başa çıkacağınız konusunda size yol gösterecek talimatlar verecektir.

Sonuç olarak, kendinizi titreyen bir direksiyonun başında bulursanız, panik yapmayın. Kiralık araç şirketini arayın ve en iyi seçenekler hakkında tavsiye isteyin.