clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Araba sürerken uyanık kalmanıza yardımcı olacak püf noktaları

  • Ana Sayfa
  • Araba sürerken uyanık kalmanıza yardımcı olacak püf noktaları
Araba sürerken uyanık kalmanıza yardımcı olacak püf noktaları

Araba sürerken uyanık kalmanıza yardımcı olacak püf noktaları

Özellikle araba kullanırken yalnızsanız, gözlerinizi uzun yolda açık tutmak zor olabilir. Gece iyi bir uyku çekmiş olsanız bile, araba sürüşü sizi hipnoza zorlayabilen enerji tüketen bir iştir. Ankara’da kullanacağınız küçük ipuçları ve püf noktaları var. Bir sonraki seyahatinizde dikkatli olmanızı sağlamak için araç kiralayın.

 

Sakız Çiğneyin

Sürekli çiğneme eylemi sizi tetikte ve farkında tutmanıza yardımcı olacaktır. Sakızla esnemezsiniz, bu da Ankara kiralık arabanızın direksiyon başında uyuma ihtimalinizi düşürür. Çiğnemekten yorulsanız bile, dikkatinizin azaldığını hissetmeye başladığınızda devam edin. Bir paketi sürücü koltuğunun yakınında tutun, böylece tadı giderse yeni bir parça alabilirsiniz. Bu küçük numara, nakliye kamyonu sürücülerinin uzun yolculuklarda uyanık kalmak için kullandıkları bir numara.

 

Çekirdek yiyin

Ayçiçeği çekirdeği, aynı şekilde sakız çiğneme gibi karşı sizi uyanık tutar. Kabuğunu çıkarmak, içini yemek gibi eylemler sizi aktif tutar. Kabukları tükürmek için bir fincanı koltuğunuzun yakınında tutun.

 

Bir pencere aç

Yüzünüze açık bir pencereden gelen esinti, uyanık kalmak için serin bir yöntem olacak. Temiz hava uyuşukluğunuzu arttırırsa veya dışarısı çok sıcaksa sizi uyutur, bundan kaçının.

 

Müzik eşliğinde şarkı söyle

En sevdiğiniz müziğe eşlik etmek, uyanık kalmak için yeterince aktif kalmanıza yardımcı olacaktır. Ankara kiralık araçınızda müzik dinlemek yerine, radyoda çalan şarkılara siz de katılın. 

Nefret ettiğiniz müziği dinleyin

Bazen hoşunuza giden müzik çaldığınızda araç sürerken sizin için en kötüsü olabilir. Sizi mutlu ve rahat bir duruma sokarak uyutabilir. Nefret ettiğiniz müziği dinlemek zorunda olsanızda, sizi rahatsız ederek uyanık ve tetikte tutacaktır.

 

Buz ye

Buz yemek sizi uyanık tutmaya yardımcı olacaktır.

 

 

Sohbete katıl

Yolcularınızın konuşmalarını dinlemek yerine, onlara katılın. Bir konuyu tartışmak, sizi yoldan ayırmadan zihninizi hareket ettirmeye devam edecektir. Bununla birlikte, cep telefonunuzla konuşmayın çünkü bu kendi tehlikelerini beraberinde getirir. Ayrıca, Ankara ‘da araç kullanırken telefonunuzla konuşurken yakalanırsanız, çok iyi bir para cezası ile karşı karşıya kalacaksınız.

 

Yavaş yavaş iç ve ye

İçeceğinizi mümkün olduğu kadar uzun sürede içmeyi deneyin. Genel olarak kahve en etkili uyanık tutan içecektir çünkü kafein, beyninizi ve vücudunuzu tetikte tutar. İçecekler, sizi diri tutar ve Ankara Öveçler ‘de araç kiralamanız için enerji verir.

Yemek ne kadar fazlaysa, uyanık kalmanıza yardımcı olma olasılığı o kadar yüksektir. Yola çok dikkat ederek ağzınıza sokması kolay bir şeyler yiyin. Narenciye ürünleri uyanık kalmak için mükemmeldir. Elma, portakal veya limon gibi bir şey uyanık kalmanız için size yardımcı olacaktır.

 

Bir dil öğren

Yalnız araba kullanıyorsanız, yeni bir dil öğrenmenize yardımcı olması için arabanızda bir CD bulundurun. Bunları çevrimiçi olarak veya bazı mağazalarda bulabilirsiniz.

Daha uygun fiyatlı Ankara Öveçler araç kiralama için bugün Uğrak Filo ile rezervasyonunuzu yapın!