clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Bayram Tatilinde Güvenli Sürüş Tavsiyeleri

  • Ana Sayfa
  • Bayram Tatilinde Güvenli Sürüş Tavsiyeleri
Bayram Tatilinde Güvenli Sürüş Tavsiyeleri

Bayram Tatilinde Güvenli Sürüş Tavsiyeleri

Bayram tatilinde uzun yolculuklar bir Türk geleneğidir. Uğrak Filo Ankara kiralık aracınızla bir tane planlıyorsanız, seyahatinizin güvenli ve aksamadan sürmesini sağlamak için önceden planlamak isteyeceğiniz birkaç şey var. Önceden planlama yaparak, uzun bir araba yolculuğunun stresinden ve yorgunluğundan bazılarını önleyebilirsiniz.

 

Önceden planlamak

Ankara kiralık aracınızla uzun bir yolculuğa çıkmaya karar vermişseniz, seyahatinizi önceden planlamalısınız. Bu, rotanızın planlanması ve seyahatinizin zamanlaması anlamlarına gelir. Bir planınız olmasına rağmen yol boyunca trafik veya yol çalışmasıyla karşılaşmanız durumunda GPS olması iyi bir fikirdir. Ayrıca yol boyunca dinlenme noktaları planlamanız gerekir. Birçok insan her iki saatte bir yaklaşık 15 dakika mola ile sürüyor. Ne kadar süre seyahat edeceğinizi ve arabadakilerin yaşını düşünmelisiniz. Küçük çocuklar veya daha büyük yetişkinler için mola yerlerinde biraz daha zamana ihtiyacınız olabilir.

gps

 

Gitmeden önce arabayı kontrol et

Uğrak Ankara araç kiralama ile aracınızdan endişelenmenize gerek olmasa da, aracınızın iyi durumda olduğundan emin olmak için yola çıkmadan önce aracı kontrol etmek isteyeceksiniz. Arızalar ve kazalar çoğu zaman insan hatasından ziyade bakımın yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Lastik dişlerinin ve basıncının iyi durumda olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Gitmeden önce cam suyunu, hararet suyunu veya antifrizin ve diğer sıvıların dolu olduğundan emin olun.

lastik_basıncı

 

Yola çıkarken

Arabanızla götüreceğiniz eşyaların ağırlıklarını arabaya eşit bir şekilde yayın ve böylece aniden manevra yapmak zorunda kalırsanız, arabadaki birine vurabilecek nesnelere karşı koruma sağlarsınız. Otomobilde yedek lastik varsa, acil durumlarda kolayca erişebildiğinizden emin olun. Yolculuğa başlarken fazla strese girmemeye çalışın. Ankara’nın araba kiralama noktalarından yola çıktığınızda bir son dakika problemi ihtimaline karşılık, strese girmemeniz için programdan yarım saat önce yola çıkmayı planlayabilirsiniz.

 

Dinlenmek

Uğrak Ankara oto kiralama ile araba sürerken, yol boyunca ara vermek isteyeceksiniz. Sürekli sürüş yaparsanız konsantrasyonunuz kaybolabilir. Kendinizi yorgun hissetmenize neden olabilecek ağır yemekler ve alkolden uzak durun. Yolda uyku hissetmeye başlarsanız, kenara çekip 15 dakikalık şekerleme veya bir fincan kahve içmeyi deneyin.

 alkollü sürücü

 

Arıza durumunda

Uğrak Ankara kiralık araç ile bir arıza yaparsanız, yolun kenarına çekmeniz gerekecektir. Otobanın bir sonraki çıkışından ayrılabilir veya yolun güvenli olduğu yerlere çekebilirsiniz. Çektiğiniz zaman, tehlike ışıklarınızı yakıp, Uprak Filo’yu ve varsa yol destek sağlayıcılarını arayın.

 

Uğrak Ankara araç kiralama ile uzun bir seyahat için planlama yapmak, seyahatin sorunsuz bir şekilde devam etmesi için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri.