clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Bu Bayram Araba Kiralamak İçin En Ucuz Yer Neresi?

 • Ana Sayfa
 • Bu Bayram Araba Kiralamak İçin En Ucuz Yer Neresi?
Bu Bayram Araba Kiralamak İçin En Ucuz Yer Neresi?

Bu Bayram Araba Kiralamak İçin En Ucuz Yer Neresi?

2018 yılında 2 bayram tatili var. Özellikle çocuklarımızla seyahat ederken, iyi bir yol gezisinden güzel bir şey yok. Yol gezileri, aile seyahatlerini daha pratik ve uygun maliyetli hale getirir.

Kendi aracınızla yeni bir varış yeri görme özgürlüğü, seyahat etmenin en favori yoludur.

Size daha fazla esneklik sağlar ve turistik yerlere ulaşmanıza yardımcı olur. Ayrıca bagajınızı taşımak daha rahat ve daha kolaydır.

Eğer yurtdışı veya yurtiçinde seyahat etmeyi planlıyorsanız ve kendi aracınız yoksa uçuş rezervasyonu ve konaklama rezervasyonunun ardından aradığınız sonraki şey ucuz bir araç kiralama firmasıdır.

Ankara ucuz kiralık arabalar için çevrimiçi arama yaparken, farkında olmanız gereken birkaç strateji ve ipucu var.

 1. Önceden rezervasyon yapın

Online olarak önceden rezervasyon yaptığınızda, genelde ofisten daha iyi bir anlaşma elde edersiniz. Ve daha kolay ve daha hızlı oto kiralama. Uzun bir uçuştan sonra yapmak istediğiniz son şey, havalimanındaki kiralık araç firmaları ile anlaşma yapmak.

 1. Fiyatları sık sık kontrol edin

Uçuş aramak gibi farklı günlerde farklı fiyatlar olabilir. Ve uçuşlara kıyasla, bir araba kiralama konusundaki en önemli şey, rezervasyonların çoğu kez iptal edilip ücret alınmadan yeniden rezervasyon yapılabilmesidir ve çoğu durumda, kredi kartınızdan, aracı teslim edene kadar ücret kesilmez.

Bu nedenle, rezervasyonun iptal edilmemesi durumunda erken rezervasyon yaparsanız ve arabanızı almadan önce fiyat düşüşü olursa, iptal edip yeniden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bazen araba şirketleri aşırı stokları varsa, bir hafta sonundan önce fiyatlarını düşüreceklerdir.

 1. Pick-Up ve Drop-Off Sürelerini Ayarlayın

Ucuz kiralık araçları online aradığınızda, alma ve bırakma süreleri genellikle yarım saatlik artışlarla olur. 

Bazen bu haftalık kiralama için fazladan bir güne bakma, hatta hafta sonunu uzatmak için birkaç saat ekleme, aslında oranınızı düşürebilir. Bu strateji, hafta sonları seyahat etme olasılığı daha yüksek olan gezginlere yönelik düşük fiyatlardan yararlanır. Haftasonu fiyatları harika, ancak haftalık fiyatlar en iyisi olabilir.

  

 1. İhtiyacınız olan en küçük aracı ayırtın

İhtiyacınız olan araç türü hakkında dikkatli düşünün.

Rahatça ihtiyaç duyacağınız en düşük sınıflı aracı rezerve edin.

 

 1. Havalimanından uzak durun

Havaalanı dışı lokasyonlar, havalimanlarından daha ucuzdur (ücrete tabidirler). Para tasarrufu için Ankara merkezindeki rent a car firmalarına bakın.

 1. Kiralama günlerinde tasarruf edin

Hemen arabaya ihtiyacınız yoksa, ücretsiz ulaşım servisini kullanarak konaklyacağınız yere gidin  ve ertesi gün için bir araba rezervasyonu yapın.

 1. Tek yön ücret indirimi konusunda dikkatli olun

Tek yönlü ücretler yüksek olabilir ve ucuz kiralık arabalar bulmak zor olabilir. Mümkünse seyahatinizi planlayın, böylece kiralık aracınızı teslim aldığınız yere geri döndürün.

 1. Yakıt politikası seçeneklerini kontrol edin

Bazı kiralık araba şirketleri aracı, depoda aldıkları yakıtla aynı miktarda yakıtla teslim etmenizi isteyeceklerdir.

Araç kiralama şirketi yakıt için ücret aldığında, maliyet bir benzin istasyonunda olduğundan daha yüksek olabilir.

 1. Ek sürücü ücreti

Ek ücretler genellikle ek sürücüler için geçerlidir. Sözleşmeye muhakkak ek sürücü adını yazın

Yine, yalnızca belirlenmiş bir sürücüye sahip olursanız, genellikle günde 15 TL tasarruf edersiniz . Tabii ki, yoldayken sürücü yorgunluğu riskini azaltmak, güvenlik için ekstra birkaç TL bir şey değildir!

 1. GPS"i reddetme (Navigasyon sistemi)

Araç navigasyon sistemi ek bir eklenti ise, atlayın ve telefonunuzdaki Google maps uygulamasını kullanarak günde 10-15 TL tasarruf edin. Ankara araç kiralamada Uğrakfilo.

 1. Sigortadan Korunma

Kiralık arabanızı ödemek için belirli bir kredi kartı kullanıyorsanız, kredi kartı şirketi sizin için yaptığı sigorta dolayısıyla ekstra sigorta almanız gerekmeyebilir.

Ekstra sigorta gerekip gerekmediğini öğrenmek için sigorta sağlayıcınızı arayın .

Zaten sahip olduğunuz sigorta kapsamındaysanız ödeme yapmak için bir sebep yok!

 1. Banka kartınızı kullanmayın

Kredi kartınızı kullanarak rezervasyon yapın. Ankara araç kiralama şirketleri banka kartlarını kullanmak için daha büyük bir depozito tutma eğilimindedir ve depozitonuzdaki teminat iade edilmek için günler sürebilir.

 

 1. Kendi çocuk koltuğunuzu getirin

Küçük biriyle seyahat ediyorsanız, kendinize biraz bozuk para kazandırmak için kendi çocuk koltuğunuzu getirmeniz mantıklıdır.

 1. Aracınızı sürmeden önce kontrol edin

Kiralık aracınızın kapsamlı bir kontrolünü yapın. Herhangi bir hasar bulursanız, belgelerinizi doldurun (bir kopyasını alın) ve telefonunuzla fotoğraf çekin , böylece bir zaman ve tarih damgasına sahip olursunuz. Önceki bir sürücünün hasar görmesinden sorumlu tutulmak istemezsiniz.

 1. Kredi kartı ekstrenizi kontrol edin

Kiralama işlemini tamamladıktan sonra, talep etmediğiniz veya aldığınız ek ücretlerin veya ücretlerin eklenmediğinden emin olmak için kredi kartı ekstrenizde bir kez daha kontrol edin.

 

ANKARA UCUZ KİRALIK ARABALAR IÇIN NASIL ARAMA YAPILIR ?

 

boş zamanınız yoksa, yapmak istediğiniz son şey bir kiralık araç anlaşması yapmak için gün harcamaktır. Ama ucuz kiralık araba arayışı bir çileye dönüşmek zorunda değildir.

 

Ucuz kiralık araç ararken daima www.uğrakfilo.com ile başlıyoruz.

 uğrakfilo

 

uğrakfilo.com geniş araç filosu ve adrese teslim araç kiralama ile hızlı ve kolay bir şekilde rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Neden ugrakfilo.com"da arama yapıyoruz?

 

 • Kredi kartı ücreti yok
 • Rezervasyonunuzu hızlı ve kolay bir şekilde online olarak iptal edebilir veya değiştirebilirsiniz.

-              7/24 telefon desteği

- Hırsızlık Koruması ve Çarpışma Hasarı Feragatı

 

Yani bir sonraki hedefinize uçuyorsanız ve bir kiralık arabaya ihtiyacınız varsa , bu ipuçlarının kullanışlı olduğunu ve ayrıca diğer seyahat etkinliklerini takip etmek için kullanabileceğiniz zaman ve para  tasarruf etmenizi umuyoruz!