clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

En İyi Sonbahar Tatili İçin Hemen Uğrak Filo’dan Araç Kiralayın!

  • Ana Sayfa
  • En İyi Sonbahar Tatili İçin Hemen Uğrak Filo’dan Araç Kiralayın!
En İyi Sonbahar Tatili İçin Hemen Uğrak Filo’dan Araç Kiralayın!

En İyi Sonbahar Tatili İçin Hemen Uğrak Filo’dan Araç Kiralayın!

Sonbahar, özellikle bu güzel ülkenin milli parklarını veya kuzey şehirlerini keşfederseniz yılın en çarpıcı ve canlı zamanlarında tatil yapmış olursunuz. Ağaçlar tüm kasabalarda; parlak kırmızı, sarı ve turuncu tonlarını aça. Sevdiğiniz biriyle, arkadaşlarınızla veya tüm ailenizle birlikte hoş, rahat ve konforlu bir seyahatin tadını çıkarmak için araç kiralayabilirsiniz.

 

Çıkın ve Güzel Sonbahar Manzaralarını Keşfedin

Sonbahar’da Türkiye, ayrı bir güzelliğe kavuşur. Bu dönemden daha iyi bir tatil dönemi bulamazsınız. Bir yol gezisi planlayın. Yeni yerler keşfetmenin en iyi yolu bir seyahat gezisi planlamaktır. Güzel bir şehir veya bir milli park için yola çıkabilirsiniz.

 

Ankara ‘da Araç Kiralama

Görülesi yerlerin yakınında yaşamadığınız takdirde, buralara gitmeniz için en iyi ihtimalle uçakla seyahat edeceksiniz ve sonra indiğiniz de bir araç kiralamaktır. Ancak Ankara’dan araç kiraladığınızda yolculuğa çıkmanın en iyi yanı, yol boyunca yeni yerler keşfetmenizdir!

 

Uzun mesafeli seyahat için hazırlanın

Araç kiralarken, sınıfında en iyi yakıt tasarrufu sunan geniş bir aracı seçmek en iyisidir. Böylece istediğiniz kadar kişiyle seyahate çıkacaksınız ve yakıtı düşünmeden istediğiniz kadar gezme şansınız olacak.

 

En İyi Sonbahar Tatili İçin Ankara ’dan Çıkışlı Nereye Gidilir?

Karadeniz Bölgesi

Karadeniz Bölgesi, sonbahar mevsiminde keşfedilmeyi bekleyen dünyanın en güzel bölgelerinden biridir. Harika rotalardan harika milli parklara kadar görülecek ve keşfedilecek çok şey var.

 

ALINACAK ROTALAR

Abant

Karagöl

KEŞFEDİLECEK ŞEHİRLER

ÇAMLIHEMŞİN

Rize/Çamlıhemşin yolculuğa çıkmak için harika bir yer. özellikle sonbahar mevsiminde yapılacak çok şey var. Ayder Yaylası, bölgenin en turistik yeridir. Kaçkar Milli Parkı içerisinde yer alır ve muhteşem doğası ve kaplıcaları ile tam bir sonbahar tatili geçirebilirsiniz.

ayder_yaylası

Uğrak Ankara araç kiralamanın geniş araç filosundan hemen bir araba kiralayın!

 

Sisli Havalar Sürüş İçin İpuçları

 

Özellikle yeni sürücülere, sisli havalarda araç kullanma korkutucu gelebilir. Sisli havalar, sürücünün görüş açısını zayıflatır ve bazı problemlere yol açabilir. Yollarda kontrolü elinizde tutmak istiyorsanız, sisli havalarda sürüş için en iyi ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

  1. Sis farlarınızı açın

Sisli havalarda sürerken yapabileceğiniz en önemli şey, sis farlarınızın açık olmasını sağlamaktır

  1. Düşük kirişlerinizi açın

Sadece sis farlarınız açıkken kendinizi güvende hissetmiyorsanız, kısa farlar da görünürlüğe yardımcı olmak için faydalı olabilir. Ancak hiçbir koşulda tam veya uzun farınızı kullanmayın. Bunlar görüş açınıza hiçbir fayda sağlamayacak, aynı zamanda diğer sürücüleri de etkileyecek.

  1. Hızı azaltın

Sis farlarınızı açmanın yanı sıra hızınızı azaltmak, güvende kalmanın en önemli yöntemlerinden biri olabilir. Görüş açınızın düşük olmasının bir sonucu olarak, reaksiyonlarınız hızlı ya da kesin olmayacak.

  1. Sakin ol

Sisli araç kullanırken, daima sakin olmalısınız. Dışarıdaki görünürlüğü düşükken panik yapmak bir kazaya neden olabilir.

  1. Güvenli bir mesafe bırakın

Diğer araçlarla güvenli bir fren mesafesi tutmak, hatayı çok daha aza indirgemenizi sağlar.

  1. Aynaları kontrol edin

Hem dikiz aynanızdan hem de yan aynalarınızdan yolu net bir şekilde görebildiğinizi kontrol edin.

  1. Yüksek sesli müziği atla

Birçok insan için müzik dinlemek, sürüşün en iyi parçalarından biridir. Ancak, etrafınızda olup bitenlere fazladan özen göstermeniz gereken bir günde, bir değişiklik için yüksek sesli müzik dinlemeyebilirsiniz.