clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

GPS'İNİZİ TAKİP ETMELİ MİSİNİZ?

  • Ana Sayfa
  • GPS'İNİZİ TAKİP ETMELİ MİSİNİZ?
GPS'İNİZİ TAKİP ETMELİ MİSİNİZ?

GPS'İNİZİ TAKİP ETMELİ MİSİNİZ?

GPS'İNİZİ TAKİP ETMELİ MİSİNİZ?

 

Global Konumlandırma Sistemi (GPS) bugün hepimiz için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir ve günümüz dünyasında inanılmaz derecede faydalıdır. GPS kullanarak, aracınızı kiralayıp yola çıkarken kaybolmadan daha az stresle seyahat edebilirsiniz. Bununla birlikte, GPS tüm yenilikçi araçlar gibi, aynı zamanda zararlı olabilir ve bazı risklere yol açabilir.

GPS KULLANIRKEN BİLMENİZ GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEYLER NELERDİR?

  • GPS'i yalnız gerektiği zaman kullanın; GPS'inizde çok fazla şey kullanmak, muhtemelen navigasyon yeteneklerinizi mahvedebilir. Dünyada dolaşmak istiyorsanız, doğal bir yön duygusuna sahip olmak hala önemlidir, çünkü GPS aygıtları bazen güvenilmez olabilir ve boşalmış bir akıllı telefon bataryası veya bir navigasyon uygulaması nedeniyle kaybetmiş olduğunuz zayıf sinyal kaybolduğunuzda sizi daha çaresiz hissetmenizi sağlar.
  • Sürüş esnasında GPS kullanımını sınırlayın: Sürüş sırasında kullanabiliyorsanız GPS'inizi kullanmamaya çalışın ve seyahatinize çıkmadan önce tüm yönleri kontrol edin. Bu sayede bilgileri kolayca saklayabilir ve etrafınızdaki yer işaretlerini inceleyerek daha fazla zaman geçirebilirsiniz.

NEDEN GPS'İNİZE GÜVENMENİZ TEHLİKEYE NEDEN OLABİLİR?

GPS'i takip eden diğer sürücüler, uyarı işaretlerini görmezden geliyorlar. Araba kazaları verileri, daha fazla sürücünün göllere ve okyanuslara çarptığını, binalara çarptığını veya tren ve üst geçitlere çarptığını göstermektedir.

Bazı bilim adamları bile GPS'e karşı aşırı güvencemizin bilişsel bozulmaya, bazı hücrelerin atrofisine ve Alzheimer ve diğer hastalık risklerinin artmasına neden olabileceğine inanıyor. Daily Beast’e göre, GPS’e güvenmemiz de altyapımızı riske sokuyor.

Eğer bilmediğiniz bir yerde araba sürerken bir sırayı kaçırır veya kaybolursanız, iki seçeneğiniz vardır. Sakin olun ve dikkatlice düşünün ya da GPS'inize çok fazla güvenmemeye çalışın ve bunun yerine sağduyunuzu kullanın. GPS ve diğer gezinme uygulamaları çok faydalı olabilir, ancak talimatlarını körü körüne takip etmek bazen tehlikeye neden olabilir.

GPS kullanmakla birlikte bir harita kullanmak ve uyarı işaretlerini okumak, her zaman teşvik ettiğimiz şeydir. Dönüş yol tarifleri sunan GPS sesini hala dinleyebilirsiniz, ancak yol kazalarını önlemek için trafik ışıklarına ve uyarı işaretlerine dikkat ettiğinizden emin olun.

HANGİSİ DAHA İYİ: ÖZEL GPS VEYA AKILLI TELEFON GPS'İ?

Sık seyahat eden bir kişiyseniz, araba kiralama sektöründeki tüm büyük tedarikçilerin kiralayabileceğiniz GPS navigasyon sistemleri olduğunu, hatta akıllı telefonların bile sizi hedefinize yönlendirebilecek haritalar oluşturduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. Bu durumda, sadece akıllı telefonunuzu kullanabiliyorken ekstra olarak bir GPS eklemenin mantıklı olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

GPS kiralamanın neden daha iyi bir seçenek olduğuna dair birkaç iyi neden listeledik.

  • Veri: Uzun mesafeli bir sürüş yapmayı planlıyorsanız, bir GPS ünitesini kiralamak, pahalı harcamalardan kaçınmak için mobil veri planınızı kullanmaktan daha iyi bir seçenektir.
  • Batarya: Batarya gücü açısından, bir kiralık GPS ünitesi, özellikle uzun yolculuklarda, telefonunuzdan daha güvenilir olabilir; Ek olarak, GPS navigasyonu acil durumlarda daha uygundur.
  • Servis: Hücresel servis olmadan, akıllı telefonunuzda yol tarifi almak için tam yol tarifi almayı bekleyemezken, bir kiralık aracın GPS ünitesi cep telefonu kapsama alanı bulunmadığında hala konumlarda çalışabilir.