clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Kış Aylarında Ankara 'da Araç Kiralama Güvenle Nasıl Kullanılır?

  • Ana Sayfa
  • Kış Aylarında Ankara 'da Araç Kiralama Güvenle Nasıl Kullanılır?
Kış Aylarında Ankara 'da Araç Kiralama Güvenle Nasıl Kullanılır?

Kış Aylarında Ankara 'da Araç Kiralama Güvenle Nasıl Kullanılır?

Türkiye’nin başkenti Ankara ’daki iş hayatı, özellikle kış aylarında yoğun olarak sürmektedir. Bu mevsimde zorlu yollar nedeniyle çoğu çalışan, kendi arabasından ziyade Ankara ’da ucuz araç kiralama şirketlerinden araba kiralamayı tercih ediyor. Bununla birlikte, Ekim ayından Mayıs ayına kadar olan soğuk aylarda Çankaya ’da işe gitmek zor olabilir. Neyse ki, kış aylarında kiralık aracınız ile nasıl araba kullanabileceğiniz konusunda birçok püf noktası var.

 

Sürat yapmadan, yavaş kullanın

Yavaş ve dikkatli bir şekilde araç kullanmak genel bir kural olarak kabul edilebilirken, kış aylarında sürüş sırasında bu çok daha geçerlidir. Buzlu ıslak yollar bu zamanlarda bir tehlike oluşturabilir, bu yüzden gerektiğinde manevra yapmayı zorlaştırır. Bu yüzden daima önünüzdeki araçla aranızdaki mesafenin bilincinde olun. Ayrıca, yol tehlikelerine maruz kalmamak için virajlara gelmeden önce kademeli olarak yavaşlamanız akıllıca olacaktır. Bu nedenle, bu tip durumları göz önünde bulundurarak gideceğiniz yere ulaşmak için vakitlice yola çıkın.

 kışın sürat yapmayın

Teslim Almadan Önce Kiralık Aracınızı Kontrol Edin

Yolculuğunuza başlamadan önce, araç kiralama şirketindeyken aracınızı kontrol etmek mantıklı olacaktır. Aracı teslim aldığınız kişiye buzlu yolda düzgün çalışabilmesi için araca kış lastikleri takılı olup olmadığını sormalısınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri lastiklerin dişlerinin ve basınçlarının kontrolüdür.

 

Ön Camınızı Temizlemeyi ve Farları Kontrol Etmeyi Unutmayın

Kış aylarında sisli bir yol görmek son derece kaçınılmaz olduğundan, görüşün kötü olması nedeniyle sürüşün zor geçmesi beklenmelidir. Bu durumda, yapmanız gereken tek şey, ön camın buğu yapmasını engellemek için klima ünitesini en düşük sıcaklığa getirmek.

 

Kullanmadan önce aracın farlarını ve gösterge ışıklarını da kontrol edebilirsiniz. Işıklar düzgün çalışıyorsa, düşük görünürlükteki yolda kısa mesafeli farlarla ilerleyebilirsiniz. Farkların uzun yaktığınızda ışık dağılacak ve görüşünüzü zorlaştıracaktır. Herhangi bir nedenle yol boyunca durmanız gerekirse, araçtan ayrılmadan önce tehlike ışıklarınızın tamamen işlevsel olduğundan emin olmalısınız.

 camdan buz temizlemeKar Zincirlerini Kullan

Ankara'nın yokuşlu bölgelerine gitmeyi planlıyorsanız, aracınızda kar zincirleri olmalıdır. Son derece zorlu yollarda lastiğin yol tutuşunda yardımcı olmak için kullanılabilir. Araç kiralama bürosundan ayrılmadan önce kar zincirlerinin nasıl yerleştirileceğini yetkiliden öğrenebilirsiniz.

 lastik zinciri

Uğrak Araç Kiralama ile Kış Aylarında Kesintisiz Sürüş Keyfine Varın

Kış mevsiminde Ankara ’da araba sürmek bazı riskleri beraberinde getirir. Artık aracınızı kış boyunca kullanmanıza gerek kalmadı! Uğrak Ankara araç kiralama ile ihtiyacınıza uygun aracınızı seçin ve kesintisiz sürüş keyfinin tadını çıkarın. Yukarıda belirttiğimiz sürüş ipuçlarını göz önünde bulundurarak istediğiniz an Öveçler ‘de bulunan ofisimizi ziyaret edebilir ya da ücretsiz olarak kapınızda aracınızı kiralayabilirsiniz.


uğrak araç kiralama