clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Kiralık Aracınız ile Yaşayacağınız Teknik Problemler: İşler Ters Giderse Ne Yapmalısınız?

  • Ana Sayfa
  • Kiralık Aracınız ile Yaşayacağınız Teknik Problemler: İşler Ters Giderse Ne Yapmalısınız?
Kiralık Aracınız ile Yaşayacağınız Teknik Problemler: İşler Ters Giderse Ne Yapmalısınız?

Kiralık Aracınız ile Yaşayacağınız Teknik Problemler: İşler Ters Giderse Ne Yapmalısınız?

Kiralık Aracınız ile Yaşayacağınız Teknik Problemler: İşler Ters Giderse Ne Yapmalısınız?

 

Bazen alışılmadık koşullarda araba kullanırken işler ters gidiyor. Araç kiralama ile işler yanlış giderse ne yapacağınıza dair tavsiyemizi paylaşmayı istedik. Arızalar ve çarpışmalar; nadirde olsa kiralık aracınızla yaşayabileceğiniz sorunlar olabilir. Anahtar kelime panik yapmayın…

 

Patlamış lastik

Kiralık arabanızın lastiğinin patlaması durumunda sunabileceğimiz ilk tavsiyemiz aracı süremeye devam etmemeniz. Bir delinmenin olduğunu anlar anlamaz güvenli bir yere çekmelisiniz. Delinmiş bir lastik ile kiralık araba kullanmak, diğer hayati bileşenlere de yansıyabilir;  jantlara ve süspansiyonlara zarar verebilirsiniz.

 

Yedek bir lastik varsa ve değiştirmek için yeterince kendinize güveniyorsanız, hızlı bir takas sizi tekrar yola çıkarır. Fakat yine de Ankara araç kiralama ofisinizi muhakkak arayıp, bilgi vermelisiniz. Bugün çoğu otomobilin bagajında çok uzun süre sürülmeyecek stepneleri var. Yedek yoksa veya tekerleği değiştirebileceğinizi hissetmiyorsanız, sonraki adım yol yardımını aramaktır.

Bazı durumlarda, patlamış lastik için ücretlendirilirsiniz. Ancak sigortanız var ise bunu karşılayacaktır.

 

Kontrol panelinde bir uyarı ışığı var.

Panik yapmayın. Güvenli bir yere çekip, ışığın ne için olabileceğini araştırmaya çalışın. En modern araçlar, uyarı ışığının ne anlama geldiğini açıklayacaktır. Düşük seviyedeki cam suyu gibi basit bir şey olabilir. Bu seyahatinize engel olmayacaktır. Ancak, daha ciddi bir şey varsa, aracın kurtarılması gerekebilir.

 

Şüpheniz varsa, Ankara araç kiralama  veya yol yardımını arayın. Ya da şans yoksa, her zaman bizi arayabilirsiniz ve yardım edebileceğimiz her şeyi yapacağız.

 

Ön camı kırdım

Bu basit bir taştan doğan sorun olabilir. Kendi arabanızda olduğu gibi, hasarın çok ağır olduğunu düşünüyorsanız, kiralık aracınızı sürmeyin. Bir kez daha, kiralama ofisinizi veya bizi arayın ve sizi yardımcı olmaya çalışalım. Küçük bir çatlak ise hızlı bir onarılabilir ancak tamamen kırık bir ön camın değiştirilmesi gerekebilir.

 

Araba çalışmıyor

Araç tamamen bozulursa ve çalışmayı durdurursa, en kısa sürede Ankara araç kiralama şirketinizi veya yol yardımını arayın.

 

Genellikle, özellikle trafik engelliyorsanız, yol yardımı hızlı bir şekilde size yardımcı olacaktır.

 

Ofise veya evinize döndüğünüzde, Ankara araç kiralama ofisi size bir yedek araç verecektir.

 

Bir kaza geçirdim

Kazalar şehir içinde ya da şehir dışında sürerken olsun, bir kez daha belirtmek istiyoruz ki panik yapmayın!

 

Araba ve kaza yerinin çok sayıda fotoğrafını çekmeye ve hasar raporunu tamamlamaya çalışın. Tanıklar varsa, ayrıntılarını ve neler olduğuyla ilgili yazılı bilgiler almaya çalışın. Son olarak, Ankara araç kiralama sağlayıcısına bilgi vermeniz gerekir. Yardıma ihtiyacınız varsa buradayız.

 

İşler ters gittiğinde sunabileceğimiz en genel tavsiye, paniğe kapılmamaktır. Bazı şeylerin yanlış gidebileceğini biliyoruz, ancak yardım etmek için her zaman yanınızdayız. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, en kısa zamanda Ankara araç kiralama sağlayıcısı veya bizimle iletişim kurabilirsiniz. Ankara araç kiralama hakkında öncesinde veya sonrasında herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, web sitemizi ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizi arayın, size yardımcı olalım.