clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Kiralık aracınızın buzlu camı nasıl temizlenir?

  • Ana Sayfa
  • Kiralık aracınızın buzlu camı nasıl temizlenir?
Kiralık aracınızın buzlu camı nasıl temizlenir?

Kiralık aracınızın buzlu camı nasıl temizlenir?

Soğuk kış günleri kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Uğrak Filo Ankara araç kiralama olarak aracınızın soğuk havalarda camları buz tuttuğunda neler yapabileceğinize dair bir yazı hazırladık. İşte kendi aracınızı ya da kiralık aracınızın camını buzdan arındıracak birkaç ipucu:

Araç İçinin Kuru Olduğundan Emin Olun

Eğer motoru başlatır başlatmaz camınız buğulanıyorsa, arabadaki nem sorununu çözmeniz gerekir. Motoru bir önceki gece kapatmadan önce, fanlarınızın "yeni hava" yerine "geri dönüşümlü hava" olarak ayarlandığından emin olun. Bu, kaputun altındaki havalandırma deliklerini kapatır ve normalde soğuk ve nemli dış havanın aracınızda gece boyunca dolaşımını engeller.

 

Ayrıca arabada nemli paspas veya koltuk kılıfı olmadığından emin olmalısınız.

 

Camın Buzlanmasını Önlemek

Bir miktar suya üç parça sirke karıştırın ve bir sprey şişesine koyun. Ön camınıza bir gece önceden püskürtün ve temiz bir bezle silin. Ertesi sabah, ön camınız donmaya karşı korumalı olacaktır.

 

Buzu Temizle

Pencerelere bir gece önceden yukarıda bahsettiğimiz işlemi uygulamayı unutursanız, ön camın üzerine ılık su (kaynar su camı kırar!) dökün ve sileceklerinizi derhal çalıştırın.

 

Camlarınız buzlandıysa buzu temizlemeye başlamak için araç ısıtıcısını en yüksek ayara getirin ve daha sonra bir kredi kartıyla buzları hafifçe kazıyın. Kartı kırmaktan endişe ediyorsanız iki veya üçünü birlikte kullanın.

 

Sürüş sırasında camın buğu yapmasını önlemek

Sürüş sırasında ön camı açık tutmak için motoru çalıştırdıktan sonra klimayı açın.