clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Neden Ankara'da araç kiralıyorsunuz?

  • Ana Sayfa
  • Neden Ankara'da araç kiralıyorsunuz?
Neden Ankara'da araç kiralıyorsunuz?

Neden Ankara'da araç kiralıyorsunuz?

Ankara araç kiralamada Uğrakfilo ile hiçbir gizli ücret yok

 

Neden Ankara"da araç kiralıyorsunuz?

Orta Anadolu"da yer alan Ankara, Türkiye"nin başkentidir. Roma ve Osmanlı mimarisinin çağdaş, kozmopolit bir yaşam tarzı ile birleştiği eski bir geçmişe ve canlı bir tarihe sahip bir şehir. Ankara tiyatro, opera ve kültür açısından zengindir, ayrıca öğrenci hayatı ve kaldırım kafeleriyle de canlı bir şehirdir. Ayrıca Polatlı, Kırıkkale, Eskişehir ve Konya gibi yerlere ulaşmak için harika bir yerdir.

 

Ankara"ya Nasıl Gidilir?

Esenboğa Uluslararası Havaalanı’ndan kiralık araç ile Ankara şehir merkezine seyahat ediyorsanız 18 kilometrelik bir yolculuk gerektirir. Yol üstünde, süt ürünleri ve dondurmanın tadına bakabileceğiniz gibi bir de vahşi hayvanlar ve akvaryumlu bir hayvanat bahçesi bulunan Atatürk Orman Çiftliği’ni ziyaret edebilirsiniz.

 

Hangi markalar var?

Bütçenize ve tercihlerinize uygun çeşitli kiralık araç şirketleri vardır. Birçok kiralık araç şirketi ücretsiz iptal, sınırsız kilometre ve servis hizmetleri gibi ekstralar sunar. Uğrakfilo Ankara araç kiralama ile en uygun fiyatlarla araç kiralayabilirsiniz.

 

Ankara"nın kolay bir sürüş mesafesinde görmek gerekir

Ankara, opera, bale, tiyatro ve müziğin gelişen bir kültürel merkezidir. Kentin mimari özelliklerinden biri, Türkiye"nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün devasa bir anıtı olan Anıtkabir. Roma ve Osmanlı mimarisinin kalıntıları, M.Ö. 20. Anadolu Medeniyetleri Müzesi, bölgenin geçmişine genel bir bakış sunmakta ve ortaçağdan kalma Ankara Kalesi içerisinde yer almaktadır.

 

Bir günlüğüne şehirden kaçmak isterseniz, Eymir Gölü, Ankara"ya arabayla 15 dakika uzaklıkta. Burası, merkeze en yakın küçük, huzurlu, bozulmamış bir göl. Bisiklet kiralayabilir ve kıyılarında dolaşabilir ya da su kenarında piknik yapabilirsiniz.

 

Ankara"da sürüş için ipuçları ve püf noktaları

Yaklaşan taşıtlara yol vermelidir. Polis çevirme noktaları otoyollarda yaygındır ve kiralık aracınız rutin olarak denetlenebilir. Ziyaret etmeden önce Türkiye"nin sürüş yasaları hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun.

 

Ankara şehir tatilinizi planlamaya hazır mısınız?

Bu yazı Ankara"yı ve Türkiye"nin geri kalanını keşfetmek için ilham kaynağı oldu mu?