clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Sizin İçin En Uygun Olan Kiralık Aracı Seçmenize Yarayacak 4 Şey

  • Ana Sayfa
  • Sizin İçin En Uygun Olan Kiralık Aracı Seçmenize Yarayacak 4 Şey
Sizin İçin En Uygun Olan Kiralık Aracı Seçmenize Yarayacak 4 Şey

Sizin İçin En Uygun Olan Kiralık Aracı Seçmenize Yarayacak 4 Şey

Seyahatleriniz sırasında araba kiralamak basit bir iş gibi görünmesi aldatıcı olabilir. Araç Kiralama hizmetini ödersiniz, yola koyulursunuz ve A noktasından B noktasına gidersiniz. Ne yazık ki, bu herkes için geçerli değil.

 

İnsanların farklı ihtiyaçları vardır ve seyahatleriniz sırasında bir araba seçerken bu ihtiyaçlar kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. İşte bir sonraki araç kiralama hizmetinizden en iyi şekilde yararlanmak için uzman ipuçlarımız.

 

KİRALIK ARAÇ İHTİYAÇLARINIZI TANIMLAYIN

 

Ankara ‘daki her modern araba kiralama şirketi , büyük olasılıkla her ihtiyacı karşılamak için çok çeşitli araç seçenekleri sunacaktır. Nihai bir karar vermeden önce seyahat ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak tam olarak nasıl bir araca ihtiyacınız olduğunu tanımlamak önemlidir.

 

Kiralık arabanızla uzun mesafeler sürecek misiniz? Eğer öyleyse, bütçeniz esnekse daha yüksek konfor sağlayan lüks bir kiralık araba tercih edebilirsiniz.

 

Aynı şekilde, çok fazla bagajınız varsa veya havanın mükemmel olmasını bekliyorsanız, üstü açık  büyük bir araç kiralamak isteyebilirsiniz. İhtiyaçlarınız ne kadar iyi tanımlanırsa, bir araba seçerken o kadar güvende olursunuz.

 

KİRALIK ARABANIN BOYUTU ÖNEMLİDİR

Genel kanının aksine bir araç kiralamak söz konusu olduğunda, boyut gerçekten önemlidir. Yakıtın daha pahalıya mal olmasının yanı sıra, büyük araçlar manevra için daha karmaşıktır, bu da dar yollar ve sınırlı park yeri olan bir yere gidiyorsanız ideal olmayabilir.

 

Büyük araçların olumlu tarafı ise bagajınız ve aile üyeleriniz için daha fazla alana sahiptir ve daha küçük kiralık araçların belirli alanlarda sahip olmadığı güvenlik hissi sağlayabilir. Sonuç olarak ihtiyaçlarınıza göre kiralık araç boyutunuzu seçmek için artıları ve eksileri tartmanız gerekir.

 

ÖDEVİNİ YAP

Belirli ihtiyaçlarınızı tanımladıktan ve size en uygun kiralık arabanın boyutunu düşündükten sonra özellikle online rezervasyon yaparken, araç kiralama şirketinizin şart ve koşullarını araştırmanız önemlidir.

Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler şunlardır:

 

  • Aracın geçerli herhangi bir ceza veya gecikme ücreti var mı?
  • Hangi kiralık araç hizmetleri dahil? (ücretsiz GPS, ek sürücü, vb.)
  • KM kısıtlamaları var mı?
  • Bilmeniz gereken herhangi bir yükümlülük var mı?

 

ARAÇ KİRALAMA SİGORTASI

Araba kiralama şirketi araç sigortası satın almak isteyip istemediğinizi kuşkusuz soracaktır. Özellikle yabancı bir şehirde yolda neler olabileceğini asla bilemeyeceğiniz için şiddetle tavsiye edilir ve güvende olmak her zaman pişman olmaktan iyidir.

 

SONUÇ

Gördüğünüz gibi, seyahatleriniz sırasında bir araba seçerken dikkate değer birçok şey var. İhtiyaçlarınızı tanımlayarak başlayın ve sonra ne tür bir arabanın sizin için doğru olduğunu düşünün.

Ne tür bir araç istediğinizi iyi bir şekilde öğrendikten sonra, araç kiralama şirketi politikalarını araştırabilir ve gönül rahatlığı için sigorta satın alabilirsiniz! Ankara'da araç kiralama konusunda yardıma ihtiyacınız olursa 15.000'den fazla memnun müşteri ile firmamızla iletişime geçmekten çekinmeyin.