clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Trafik Stresinizi Azaltacak Öneriler

Trafik Stresinizi Azaltacak Öneriler

Trafik Stresinizi Azaltacak Öneriler

Sıradan bir yaşamın en stresli anları diş randevuları, iş görüşmeleri ve Ankara’nın yoğun trafiğidir. İster kendi aracınız olsun isterse de bir Ankara araç kiralama olsun yoğun trafiğin stresini çekmek durumunda kalıyorsunuz. Bu stresinizi ortadan kaldırmak için elimizde sihirli bir değnek yok ancak trafik stresinizi en aza indirmek için bazı yöntemleri sizlerle paylaşmak istedik.

 

Hazır Ol

 

Yaşamdaki hemen hemen her durumdaki gibi, olası gecikmeler ve değişimlerle başa çıkmak için gerekli donanıma sahip olmanız yoğun trafikten kurtulmak için savaşta size üstünlük sağlayacaktır. Dışarı çıkmadan önce trafik durumuna göz atın, böylece yol onarımı, trafik kazası vb. Nedenlerle meydana gelebilecek aksaklıkları önlemek için rotanızı planlayabilirsiniz.

 

Kendinize Yeterli Zaman Verme

 

Sabah geç kalkmak, siz trafiğe bile girmeden strese sokar. Hedefinize zamanında ulaşmak ve yeterli zaman elde etmek için vaktinde kalkarak bilinçli bir çaba harcamalısınız. Ayrıca geç kaldığınızda, hız sınırını aşma, trafikte hızlanma veya kavşaklara hızlı girme riskini alma olasılığınız olduğundan, yolda daha büyük bir riskiniz vardır.

 

Bırak gitsin

 

Başka bir sürücünün sizi trafikte önünüzü kesmesi veya stres seviyenizi yükseltecek hareketlerde bulunmasını kişisel olarak almamanızı tavsiye ederiz. Kendiniz mükemmel bir sürücü olmayabilirsiniz, bu yüzden başkalarının olmasını beklemeyin. Avucunuzu araba kornadan uzaklaştırın, unutun ve devam edin.

 

Durumu Tersine Çevirin

Radyoyu dinleyin veya en sevdiğiniz müziği dinleyin. Derin nefes alın ve kaslarınızın gevşemesine izin verin. Yapabileceğin kesinlikle bir şey yok, o yüzden sakin olun ve hedeflediğiniz yere huzurlu bir şekilde ulaşın.