clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Uğrak Filo Ankara Araç Kiralama İpuçları: Kışın aracınızı nasıl korursunuz?

  • Ana Sayfa
  • Uğrak Filo Ankara Araç Kiralama İpuçları: Kışın aracınızı nasıl korursunuz?
Uğrak Filo Ankara Araç Kiralama İpuçları: Kışın aracınızı nasıl korursunuz?

Uğrak Filo Ankara Araç Kiralama İpuçları: Kışın aracınızı nasıl korursunuz?

Kış mevsimi güzel bir zaman olabilir: Aşırı soğuk havalarda, sıcacık evinizde olmanın keyfi başkadır. Ancak ister kiralık aracınızla isterse de kendi aracınızla olsun, sıcaklıklar düştüğünde yolda güvenle ilerlemek çok da eğlenceli değildir. Kışın tekerleklerinizi doğru şekilde döndürmeniz için basit ipuçlarımızı okuyun. (Unutmayın, eğer bu kış bir araba kiralamanız gerekiyorsa, Uğrak Filo Ankara Araç Kiralama her zaman size kaliteli ve bakımlı bir araç sağlayacaktır):

 

Fit Durumda Kış Lastikleri

İyi bir kış lastikleri aracınızın hareketliliğine ve güvenliğine sağlam bir yatırımdır. Aracınızın kaygan yüzeyleri kavrama kabiliyetini, kış lastikli ve önden çekişli bir otomobilin normal lastikli 4 × 4"e göre daha güvenilir bir şekilde durması ve yolda ilerlemesi çok daha olasıdır.

 

Lastik Basıncınızı Kontrol Edin

Biraz lastiğin basıncını düşürmek, tekerleklerin yol ile temasının ölçeğini arttırarak, kavramanın daha da artmasını sağlar. Bazı kaynaklar bunun işe yaramadığını ve aslında yol tutuşunu azalttığını belirtmektedir. Lastiklerinizi tavsiye edilen PSI seviyesine kadar şişiriniz.

 

Acil Durum Kitini Arabada Tutun

Arabanız bozulursa hazırlıklı olmanız gerekir. Ekstra motor yağı (otomobiller soğuk havada önemli ölçüde daha fazla tüketir), yedek lastik, yedek cam silecek lastikleri, bir buz kazıyıcı bıçak, yıkama sıvısı, bir uyarı üçgeni, lastik pompası, aktarma kabloları, araç bagajınızın içinde tuz bulundurun. Çoraplar, eldivenler ve yünlü şapka gibi ekstra kıyafetler de bulundurulmalıdır.

 

Silecekleri Değiştirin

Daha zorlu günler ve karlı veya yağışlı havalarda, yolun görünürlüğü sınırlı olur ve yıpranmış ön cam silecekleri, kirleri camdan çıkarmak yerine daha berbat bir hale getirebilir. Camı temiz tutmaya yardımcı olmak için yeterince silecek sıvısı olduğundan emin olun.

 

Yağ, Antifriz ve Soğutucu Kontrolü

Antifriz suyunuzu kontrol edin. Ayrıca otomobiller soğukta çok daha fazla yağ yakarlar, bu yüzden seviyelerinden emin olun.

 

 

 

Bataryayı kontrol et

Soğuk hava, motorunuzun çalışmasını zorlaştırır, bu da akünüze daha fazla baskı yapar. Bu, daha fazla enerji tüketeceği anlamına gelir. Akü şarj cihazını arabada tutmak iyi bir fikirdir.

 

Aracınızı Temiz Tutun

Aracınızı temizleyip, balmumu sürmek(profesyonel birinden yardım almanız gerekebilir); dış yüzeyini koruyacaktır. Her kış sürdüğünüzde o kış buz ve karı temizlemeyi de kolaylaştıracaktır. Ayrıca, kapı menteşelerini yağlamanız gerekebilir. Donmaması ve kilitlenmemeleri için kolları kaldırmayı düşünebilirsiniz.