clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Uğrak Filo Araç Kiralama İpuçları: Kiralık Aracınızdaki Lastik Nasıl Değiştirilir?

 • Ana Sayfa
 • Uğrak Filo Araç Kiralama İpuçları: Kiralık Aracınızdaki Lastik Nasıl Değiştirilir?
Uğrak Filo Araç Kiralama İpuçları: Kiralık Aracınızdaki Lastik Nasıl Değiştirilir?

Uğrak Filo Araç Kiralama İpuçları: Kiralık Aracınızdaki Lastik Nasıl Değiştirilir?

Bazen haftada iki kez, bazen yılda bir kez herkesin başına gelebilir. Er ya da geç bir araba kullanıyorsanız, lastiğiniz patlayabilir ve sizi zor durumda bırakabilir. Bir Ankara araç kiralama ile kiraladığınız aracınızın lastiği patlamışsa bununla ilgili neler yapabileceğinizi bu yazımızda paylaşmaya çalıştık.

Müşteriler için yol yardımı sunan birçok dikmen araç kiralama şirketi ile birlikte, kiralık arabaya binmeden önce dikmen araç kiralama şirketinize ne tür yol yardımı sunduğunu sormalısınız. Aynı zamanda, engebeli ya da bozuk yollarda seyahat edecekseniz ve lastiklerinizin dişlileri kötü durumda ise bagajda bir kriko, bijon anahtarı ve yedek lastik bulunduğundan emin olun.

Kullanışlı olabilecek diğer öğeler arasında bir fener (ekstra pil içeren), yağmur teçhizatı ve eldiven sayılabilir.

 

Kısa sürede yola geri dönmek için bu basit adımları izleyin:

 • Güvenli bir yere çekin: Bir otoyoldaysanız, patlak bir lastik kullanmanız gerekse bile bir sonraki çıkışa girin. Düz bir nokta seçin, çünkü aracı yokuş yukarı sürmeye çalışmak imkansız olabilir. Aracınız viteste iken park edin ve el freninin açık olduğundan emin olun.
 • Aracın 4’lüsünü açın: İhtiyacınız olan tüm malzemeleri arabadan çıkarın.
 • Bijon vidalarını anahtarla gevşetin: Jant kapağını çıkarmanız gerekebilir. Bijon vidalarını hemen çıkarmayın, sadece anahtarı saat yönünün tersine çevirin ve gevşetmek için İngiliz anahtarı kolunun üzerine çıkıp, baskı uygulamaya çalışın.
 • Krikoyu yerleştirin ve aracı kaldırın: Farklı araç modelleri, krikonun farklı noktalara takılmasını gerektirdiğinden, nereye yerleştirileceğine ilişkin detaylar için kiralık araç kılavuzuna bakın. Emniyete alındıktan sonra, lastik yerden yaklaşık 15 cm uzakta olana kadar aracı kaldırınız.
 • Bijon vidalarını ve lastiği araçtan çıkarın: Kaymalarını önlemek için bijon vidalarını bir arada tutun ve çıkarmak için lastiği doğrudan kendinize doğru çekin.
 • Yedek lastiği takın: Bijon vidalarının deliklerini tekerlek delikleriyle hizalayın ve yedek lastiği sonuna kadar içeri itin.
 • Bijon vidalarını değiştirin: Onları hemen sağlam bir şekilde takmayın; siz aracı indirene kadar yedek lastiği tutmaya yetecek kadar sıkı olmalıdırlar.
 • Arabayı indir: Aracı zemin seviyesine indirmek için krikoyu kullanın ve krikoyu çıkarın.
 • Bijon vidalarını sağlam şekilde sıkın: Her bir vidayı yaklaşık % 50 oranında sıkın, ardından diğer vidaları yaklaşık olarak aynı seviyeye kadar sıkın. Her biri tamamen sabitleninceye kadar kademeli olarak sıkmaya devam edin.
 • Arabadaki her şeyi değiştir: Her şeyi yanınıza aldığınızdan emin olun.


Uğrak Filo Ankara Araç Kiralama olarak oto kiralama ile ilgili sizi Dikmen araç kiralama ofisimizde ağırlamaktan memnuniyet duyarız.