clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Yazın aracınızı güneşten koruyun

  • Ana Sayfa
  • Yazın aracınızı güneşten koruyun
Yazın aracınızı güneşten koruyun

Yazın aracınızı güneşten koruyun

  1. Gölgede park edin

Bu çok bilinen aynı zamanda çok gözden kaçan bir tavsiyedir. Güneş ışığından bağımsız olarak, hedefinize yakın bir park yeri seçmek yerine, hedefinizden biraz daha uzak olsa bile, daha az güneş ışığı alan bir noktaya seçin.

 

Gölgede park etmek, aracınızı doğrudan güneş ışığından korur ve hoş bir sonuç olarak içeriden ısınmayı önler.

 

  1. Güneşten uzak duran park

Gölgeli otopark mevcut değilse, saatinizi kontrol edin ve güneşin konumunu not edin. Arabanızın en büyük penceresi olarak, ön camınız daima güneşten uzak durmalıdır . Ek bir bonus olarak, güneşten uzağa bakan park, direksiyon simidini, sürücü koltuğunu ve gösterge panelini doğrudan güneş ışığından koruyarak erimeyi veya renk solmasını önler.

 

  1. Şemsiye kullanın

Gölgeye park etmenin başka bir yolu da kendi kendinize ortam oluşturmaktır. Güneş şemsiyeleri güneşi yansıtacak ve ısıyı emecek şekilde ön camınıza takılan koruyucu opak siperlerdir ve bu da iç döşemenizin yanmak zorunda olmadığı anlamına gelir. Yan camlarınızı ve arka camı korumak için gölgeler de vardır.

 

  1. Otomatik delikleri takın

 

Araç camlarını hafif açık bırakmak sabit bir araçta hava akımı yaratır, ancak ani bir yağmur aracınızın ıslanmasına neden olabilir. Pencerelerinizin üst kısımlarına vizör benzeri otomatik ventshades takarak  pencerelerinizi yağmurdan endişe etmeden açık bırakabilirsiniz.

 

  1. Deriyi örtün

 

Doğrudan güneş ışığındaki deri, cildi yakmaya yetecek kadar yüksek sıcaklıklara kadar ısınabilir. Direkt güneş ışığı da pahalı deri döşemenin kuruması ve çatlamasına neden olur. Sonuç: Deri koltuklar harika görünebilir ancak bu yanık yüzeyler cildinize karşı çok iyi hissettirmez!

 

Deriyi (ve cildinizi) korumaya yardımcı olmak için, park ettikten sonra arabanızın deri döşemesine bir battaniye veya havlu koyun. Pamuk güneş ışınlarını engellemeye ve ısısını emmeye yarar. Bagajınızda havlu ya da battaniyenin etrafına bakma fikrinden hoşlanmıyorsanız, yaz aylarında kumaş koltuk örtülerini de deneyebilirsiniz.

 

  1. Suyu silmek için kullanın

 

Eğer yanan yaz güneşine maruz kalırsanız, arabanızdaki herhangi bir metal parçası birkaç dakika içinde erimiş hale gelebilir. Arabanıza girdiğinizde kendinizi debriyaj veya emniyet kemerinizde yakmaktan kaçınmak için, bunları ıslak bir bezle silin. Su ısının bir kısmını emecek ve buharlaştıracak, kavrulmuş metalleri soğutacak ve sizi potansiyel bir yanıktan koruyacaktır.

 

  1. Güneş enerjisiyle çalışan bir fan takın

 

Ucuz ve kullanımı kolay, güneş enerjisiyle çalışan fanlar, kaçınılmaz sıcak araba problemi için mükemmel bir çözümdür. Onları park ettikten sonra pencerelerinizin üstlerine takın ve güneş geri kalanını yapacaktır. Güç verildikten sonra, küçük fanlar aracınızın içinden sıcak hava çekmeye ve dışarı üflemeye başlar. Bu basit bir çözüm, ama gerçekten işe yarıyor!