clock

0(312)4827575

7/24 Müşteri Destek

Yoldayken Benzinin Bitmesini Önleyecek Tavsiyeler

  • Ana Sayfa
  • Yoldayken Benzinin Bitmesini Önleyecek Tavsiyeler
Yoldayken Benzinin Bitmesini Önleyecek Tavsiyeler

Yoldayken Benzinin Bitmesini Önleyecek Tavsiyeler

benzin göstergesiAraçla yoldayken yakıtı biten arkadaşınızın komik hikayesini hiç duydunuz mu? O anda onlar için komik olmasa da, durum tekrar değerlendirildiğinde iyi bir kahkaha atmak için bir neden ortaya çıkacaktır.

Çoğu insanın aklından şu soru geçmektedir. Yanıp sönen yakıt göstergesi uyarısını nasıl görmediniz? Bazı durumlarda, uyarıyı görseniz de bir benzin istasyonuna uzak olma durumudur ya da basitçe, uyarıya aldırış etmeyip bol miktarda yakıt kaldığını düşünme durumudur.

Kiralık aracınızda yakıtın bitip mahsur kalmanın 'hiç komik değil' durumundan kaçınmanıza yardımcı olmak için, aklınızda bulundurmanız için bazı yararlı ipuçları oluşturduk.

 

  • Alışık olduğunuzun dışında yakıt tüketimine sahip araç kiralıyorsanız, araç kiralama ve özelliklerini daha iyi anlamak için aracı aldığınızda müşteri hizmetleri temsilcisiyle dostça sohbet edin. Otomobilin yakıt tüketimi ve depo başına ortalama kilometre menzilinin ne kadar olduğu hakkında biraz bilgi verebilirler.
  • Yolculuğunuzdaki mesafeyi tahmin etmenize yardımcı olmak için kilometre sayacınızı etkili bir araç olarak kullanın. Örneğin, bir kez yakıt doldurduğunuzda mesafenizi ölçümlemek için kullanılacak ayrı bir kilometre sayacı seçin ve ne zaman bir benzinlik aramaya başlamanız gerektiğine dair fikir edinin. Bunu yakıt göstergenizle birlikte değerlendirdiğinizde, kalan yakıtınızla ne kadar km yol alacağınızı anlamak için iyi bir fikir edinmenize yardımcı olabilir.
  • Şehirlerarası yolculuğunda, merkezi yerlerdeki gibi benzin istasyonları bulmanızın zor olduğu malum. Shell, Opet, Petrol Ofisi gibi popüler benzin istasyonları için mobil uygulamalarını indirin. Size en yakın benzinliğin nerede olduğuna dair bilgilere anında erişin.
  • Yakıt verimliliğini etkileyeceğinden dolayı sürüş koşullarınızı gözden geçirin. Çok sayıda dur kalk içeren merkezi yerleri, sabit bir hızla yapılan otoyol sürüşünden çok daha fazla yakıt harcayacağınızı öngörerek hareket edin.
  • Yapılacak en iyi ve en basit görevlerden biri düzenli olarak yakıt göstergenize bakmaktır. Bazı araçlarda dijital yakıt göstergesi varken, diğerleri ilk resimde gösterildiği gibi standart analog formatta olabilir. Yakıtın az olduğunu gösterme şekilleri itibariyle de araç modelleri arasında değişkenlik gösterebilir. Dikkatli olun ve güvenli olması için, benzinin dörtte birinin altına düşmesine izin vermeyin.
  • Hiç yakıt simgesinin yanındaki o küçük okun ne anlama geldiğini merak ettiniz mi? Bir dahaki sefere bir kiralık aracın içindeyseniz ve yakıt kapağınızın hangi tarafında olduğunu belirlemeye çalışırken bir anda panik ile benzin istasyonuna giriyorsanız, yardım için simgeye bakın. Çoğu araçta bu okun(aşağıdaki fotoğrafa bakın) benzin kapağının karşılık geldiği tarafı gösterir (yukarıdaki ilk resme bakın).
benzin_kapağı

 

Sonuç olarak, kiralık aracınız için sağduyunuz ve dikkatiniz; yakıtın tükenmesiyle ilgili komik hikayelerden kaçınmanız ve eğlenceli, güvenli bir seyahat deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

 

Seyahatlerinizin tadını çıkarın!